Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor tényleg én vagyok...

Most akkor tényleg én vagyok a tök? Kisfiam nemsokára 1 éves. A védőnő szerint jobban nézett ki 1 hónapja mert most "pocakosodik". Vélemények?

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg: 9790g és 73cm. Azt kifogásolta hogy én csak 1x adom a főzeléket mert este általában tejpépet kap plusz szopizik. Közölte hogy nem jó így adjam este is a főzeléket. Én ezt nem értem. Akkor nem fog jobban hízni? Pláne hogy lefekvés előtt a főzi szerintem nehéz étel és éjszakára bánthatja a kis hasát.
2009. júl. 30. 10:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Én kétszer adok főzeléket, de egyik sem esti menü, mert szeritnem sem jó dolog. Kisfiam ebédre és úgy 4 óra körül eszik főzeléket, este Ő is tejpépet kap + lefekvés előtt megszoptatom.

Szerintem nem vagy tök!

2009. júl. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2009. júl. 30. 10:29
 3/7 anonim ***** válasza:
A tejpép jobban hízlal, mint a főzelék, mert olyan, mintha kenyér lenne. De szerintem neked nem kell még aggódnod, jó a babád súlya. Azért én nem minden nap adtam tejpépet vacsira. Ha olyan volt az ebéd ami nem puffaszt, akkor azt simán adhatod neki vacsira is.
2009. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A védőnők nagy többsége még a "régi rendszer" szerint ad tanácsot.

A mienk is állandóan mondja,hogy ne hízzon már a fiam többet.Majdnem megkérdeztem tőle,hogy akkor futtassam szegényt,hogy fogyjon?

Az én kisfiam 8 hónaposan 8600 gramm és 71 cm volt,az elmúlt hónapban 300 grammot hízott,úgy hogy napi 3x még anyatejet kap.

A védőnő szerint ez sok!

Én a saját elveim szerint etetem,persze úgy, hogy ne legyen baja.

A védőnőt meghallgatom,kijövök és azt csinálok,amit akarok.


Én is inkább pépet adnék,nem főzeléket,ha már nem szoptatnám.

Az 5 éves nagyfiam 1 évesen 78 cm és 13 kg volt,akkor arra mit mondanának???

Szerintem azt add neki amit helyesnek tartasz.

2009. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 éves? Kisfiú? Közel 10 kiló? Szerintem teljesen rendben van!!! Te vagy az anyja! Halgasd meg, ki mit mond, de ha te úgy érzed, hogy így jobb a babádnak, akkor maradj ennél!

Tényleg néha nagyon elavult rendszer után mennek a védőnők és nem ritkán a gyerekorvosok is! Ő látja havi egyszer? Te vizsont folyamatosan vele vagy és te látod, hogy mi az, amit jobb estére adni neki!

2009. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz a védőnővel, mondd meg neki ha nem értessz vele egyet! Hozzám nem is jár ki házhoz,mert ha nem értek vele egyet vitatkozom, hogy miért is, s nem tudja megmagyarázni a dolgokat.

Nem is kövér a babád! Az én lányom 5 hósan 8 kiló, barátnőm lánya 9 hósan 9 kg, s másik barátnőm fia, na az már durva, 1 évesen 20 kg volt, 2 évesen 30, s most 3 évesen 36kg.

Dagi fiú, de anyja apja 150kg, egész nap tv-zik s csipszet eszik nasinak.

Délben elalszik ebéd közben, de még csukott szemmel is eszik, mikor elfogy és alszik úgy tudják az ágyába vinni, hogy az apja a hóna alatt fogja meg, az anyja meg a két lábát :) a lépcsőn tolatva megy le, fel pedig négykézláb. Mint egy kis szumós! :D

2009. júl. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
sz..rd le a védőnőt. add úgy ahogy te gondolod. a 6 hós gyerekem majdnem ekkora!
2009. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!