Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen körülmények mellett...

Ilyen körülmények mellett vállalhatunk még babát?

Figyelt kérdés

Szeptemberbe leszünk együtt a párommal 6 éve, 5 éve együtt is élünk nem vagyunk házasok és van egy 4 hónapos kislányunk akit imádunk. Párom nem iszik nem dohányzik nem kábítózik. Egyetlen szenvedélye a számítógép de nem ül órákat előtte régen míg nem ismert sokkal többet gépezet. Apukájával élünk egy nagy családi házba kényelmesen elférünk. Anyukája meghalt nem is ismertem. A nővére kicsit flúgos de hát nem lehet minden tökéletes. Párom szokott segíteni de persze azért kell neki szólni hogy mit csináljon, de legalább meg csinálja. Anyukám mégis azt mondja kötelet ad ha még egy gyereket szülök. Kérdeztem miért azt mondta erre a világra soha nem tudhatom mi lesz később. Lesz-e munka stb. Ennyi erővel ezt az egyet sem kellett volna vállalnunk. Nem? Mi a véleményetek? Azt hozzá kell tennem anyukám bent volt velem a szülőszobán. 12 órát vajúdtam 2 ujjnyit tágultam és végül császár lett a vége. Anyut eléggé megviselte. Lehet hogy ezért mondja?!

Sokan írjátok hogy 3 gyereket szeretnétek kis kor különbséggel én és öcsém között 5 év van szerintem is sok. Ti nem féltek több gyereket be vállalni?


2009. júl. 29. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Szia!

Én nem félek bevállalni még egy gyereket, sőt inkább lehet, hogy kettőt. Nekem élnek a szüleim, a férjem szülei is. Ha nagyon nagy gond lenne, bár nem lesz, ők tudnak nekünk segíteni. Szerintem ha szeretnétek még gyerekeket, akkor vállaljatok. Nem kell annyira túl komplikálni :) Főleg, hogy van hol laknotok, van mit ennetek stb. Az meg, hogy mi lesz később senki se tudhatja előre. Lehet rosszabb lesz, lehet jobb...

2009. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

A gyerekek az élet ajándékai. Nem magamnak, nem anyukámnak szültem, fogom szülni, hanem önmagáért. Mert szép! Mert csoda! Mert nincs annál nagyobb beteljesülés, mint amikor két ember kapcsolatából gyermek születik. Csak gondolj bele!


Anyukád valamiért frusztrált a téma miatt. Hagyd meg neki ezt a dolgot, ezzel nem fogod kevésbé szeretni vagy tisztelni őt. De te csinálhatod másképp és ezzel nem fogod elárulni anyukádat. Az ő sorsa az övé, a te sorsod a tiéd. Éld hát át minden pillanatát! Ha jön még baba - fogadjátok szeretettel. Ők - a gyerekek - meg hálásak lesznek érte.


Minden rendben van! Ne agyalj, élj!


34/N

2009. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

én sem félnék bevállalni, de nem most, hanem kb. 4 év múlva (10 hónapos a babám)

ennyi erővel senki sem szülne.

meg kell adni az esélyt, hogy jobb lesz a világ, ez pedig a következő generáción múlik.

akkor??!!

2009. júl. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Anyukádnak szülöd vagy magadnak? Mert ha magadnak,akkor ne anyukád döntse el,hogy vállalhatsz-e mégegy babuskát.

Én kitértem a hitemből,mikor anyám az első terhességem közlésekor így reagált: Jaj és pont most,mikor nincs munkád??? (Elment a baba)

Most a fiam után 10évvel terhes lettem,elmentünk a nagyszüleimhez elmondani,így reagáltak: NA ilyen jól megy? (Hát igen,ilyen jól megy,már két gyermekem van). Ne ők döntsenek...

2009. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Szia! én biztos vállalnék még egyet!

Nekem 12 hós a kisfiam,de jövőre szeretnék még egy babót!!

A mai világban többet bevállalni csak az vállal ,ill válaljon akinek igen sok pénze van!!

De 3 gyerek ,hát nem tudom elképzelni mindenki csak szüli sorba a gyerekeket!!

A saját babámat is sajnálom hogy ilyen világban fog felnőni,de amig lehet óvom ,és vigyázok rá de nagyon!!

üdv Nikol

2009. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! :-) Igazatok van! A szívem nagyon azt súgja hogy szeretne még babát de az agyam is közbe szól hogy lehet igaza van anyámnak. Anyu egyedül nevelt föl engem és az öcsémet. 3 házassága ment tönkre és több kapcsolata is volt elég rosszak... Iszákosak voltak degeneráltak rossz gyerekkorunk volt főleg nekem én vagyok az idősebb és az öcsém apja megverte az anyámat előttünk. borzalmas volt!! Volt olyan barátja aki ki kezdet velem......Nem szeretném ha a lányom is ezt át élné. Én több férfit nem akarok az életembe ha esetleg a párom el hagyna de nem úgy néz ki. Szeret minket és még mindig szerelmesek vagyunk egymásba. Igaz mióta meg van a pici kevesebb a szex de épp tegnap beszéltük meg hogy orvosoljuk ezt a problémát is. Meg szoktuk beszélni a gondokat.
2009. júl. 29. 15:21
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Ha azt várnánk, hogy jobb legyen, vagy biztos legyen a jövő, soha nem lenne egy gyerekünk sem.

Lányom 13 hós, 9 hetes terhes vagyok, de már a harmadikat is emlegetjük.

Szerintem a 2-3 év korkülönbség az ideális.

2009. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
éN HÁZASSÁGPÁRTI VAGYOK, DE EZT LESZÁMíTVA SZINTE TÖKÉLETESEK A FELTÉTELEK EGY ÚJABB BABÁHOZ. TÉNYLEG "MAGÁNAK" SZÜLI AZ EMBER ÉS ERŐS MEGGYŐZŐDÉSEM HOGY VAN GONDVISELÉS MINDENEK FELETT: AHOVA AZ ISTEN NYULAT AD, ODA AD BOKROT IS. A SZÜLŐK TANÁCSÁT MEG KELL HALLGATNI, MEG KELL KÖSZÖNNI, MEG KELL FONTOLNI, DE EGY HÁZASSÁGBAN/KAPCSOLATBEN ÚGY KELL DÖNTENI, AHOGY A PÁR JÓNAK GONDOLJA. EZ OLYEN MINT AZ ANYAI ÖSZTÖN, HA SZEMBE KELL MENNI A VILÁGGAL ÉS ÉN/MI íGY GONDOLJUK JÓNAK, AKKOR SZEMBEMEGYÜNK A VILÁGGAL.
2009. júl. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Adri baba ***** válasza:

Szia,én csak annyit mondanék hogyha ezen gondolkoztam volna akkor ezt az 1et sem vállaltam volna be!!!

És mi csak 3 hónapja voltunk együtt amikor terhes lettem!!

De nem bántam meg,imádom a párom és a kislányunk!!


22éves 7hetes baba anyukája!:)

2009. júl. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!