Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túletetem a 7hetes kislányom?

Túletetem a 7hetes kislányom?

Figyelt kérdés

Kislányom 7hetes és koraszülött, a 36.héten született meg 2350g-mal. Most 4kg-os, és nagyon kis haspók, tápszert eszik, átlagba olyan 150ml plusz még a annak a habja. De a napokban már az se elég neki, néha még csinálnom kell utánna kb 50ml-t. Nem hasfájos, nincs semmi baja tőle. Ha nem adok neki ilyen sokat akkor még nagy szemekkel feszeleg nézelődik, de ha elkapja a plusz kajcsit akkor általában beájul és alszik.

Szerintetek túletetem? Ha igen akkor mit csináljak? Ne adjak annyi kaját neki?? De akkor még éhes....

Túletetéssel lehet valami baja?


2009. júl. 29. 03:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg elég sok,inkább gyakrabban etetném és kevesebbet,ha megoldható.
2009. júl. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ezzel a kérdéssel küzködök. Nekem hármasikreim vannak, ők is a 36. héten születtek, most lesznek 5 hetesek, és nagyon sokat ennének, de a maximumra még mindig nem jöttünk rá, hogy mennyi lenne, de mi úgy etetjük őket, hogy napközben 80-90 ml-ket kapnak, este éjszaka pedig 120-130 ml-ket. Sokszor ez sem elég, látszik rajtuk, hogy még ennének, de nem merek többet adni nekik (persze volt már olyan hogy 50 ml ciciztek, 60 ml tápszert kaptak és még utána olyan éhesnek látszódtak, hogy még kaptak 50-et és simán benyomták... ????? )

Én csak annyit tudok, hogy ha az ember túleteti, akkor annak vannak "tünetei", pl. ha sok, akkor visszabukhatja, vagy a legláthatóbb jele a székleten látszik, zöldes színűvé válik, és az állaga is megváltozik. Egyébként a koraszülött babák (kis súllyal születettek is) sokkal többet igényelnek, nekünk erre fel is hívta a figyelmünket a doki, majd visszaesik később ez a nagy étvágy is.

De az biztos, hogy én is tele vagyok kérdőjelekkel.... :D

2009. júl. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szóval nem csak én járok "ilyen cipőben".... Én is tele vagyok kérdőjelekkel... Látható jelei nálunk nincs a túletetésnek. Se nem bukik, se nem hasfájós. Egyszerűen kis haspók, megeszi az adagját és alszik akár 5-6 órákat is. Egy 7hetes babának milyen időközönként kéne amúgy ennie szerintetek?

2009. júl. 29. 13:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!