Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babykaja vagy saját főzés?

Babykaja vagy saját főzés?

Figyelt kérdés
Érdekelne az, hogy mit adjak az 5 hónapos babámnak, most kezdtük el a kóstolást és érdekelne, hogy a baby konzervek vagy amit én főzök és turmixoljam le. Melyik jobb?
2009. júl. 28. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor adj üvegest ha nincs időd főzni neki.Jobb ha a hazait szokja meg.

Semmi bajom az üvegessel,én babám is szokott enni,de a főzés olcsóbb is,és olyan lesz amilyenre szeretnéd.

2009. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Hát az üveges kaja lényegesen egyszerűbb az biztos, meg drágább is. Én saját párti vagyok, főleg most, hogy ennyi minden van, főleg ha kertes házban laktok.
2009. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom 8,5 hónapos. 6 hónapos korától eszik főziket is. Ahogy jött a tavasz, és a nyár, igyekszem házilag készíteni az ételeket friss alapanyagokból.

Konzervet akkor adok, ha "elcsavarogjuk" az időt, és nem tudok főzni. Utazáskor, rokonoknál is konzerv kaja volt. Néha a válltozatosság kedvéért beiktatok egy-egy üveggel. Elég válogatós a kiscsaj, voltak nehéz napjaink:), de mostmár elég szépen eszik, szereti a házi kosztot, és a boltit is.

2009. júl. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én annak idején elhatároztam, hogy csak főzök. Na ez tartott addig, mig a kiscsaj minden evésnél orditott, a babakaja jobban izlett neki. Igy kizárólag azt ette kb 7-8 hónapos koráig. Nem is bántam, mert tél volt és nem tudtam volna neki akkor olyan változatosan főzni. Egy évesen már azt ette, amit mi, és semmi porobléma nem volt azzal, hogy nem én főztem neki, most imádja a főztömet és még nem tudtam olyat főzni, amit nem evett volna meg.

A lányom 14 hónapos és még ma is kap bébiételt, ha megyünk valahova.

2009. júl. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gyümiből mindig frisset adok a 8 hónapos babámnak. Viszont most a nagy meleg miatt kétszer is úgy jártam,hogy mire hazaértem piacról a csirkemellel - megbüdösödött, úgyhogy a húsos kajákat jelenleg bébiétel formájában kapja. Majd ősszel újra főzöm neki. Zöldségeket nem nagyon eszi, de néha próbálkozok: banánhoz főzök egy krumplit vagy ilyesmi.

Nekem amúgy semmi bajom a bébiétellel, bár tényleg jobb, ha a hazai ízeket szokja meg a baba. Hátránya még, hogy nagyon drága. Viszont a főzéssel meg jól el lehet szuttyogni az időt.

Most nyár van, tele van minden gyümölccsel, ráérsz télen adni majd neki üveges gyümit.

2009. júl. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Esetleg tudnátok 1-2 főzési tippet adni, miket csináltok ilyen korú babának. Most 5 hónapos.
2009. júl. 28. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!