Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, a tápszert hagyjam...

Mit tegyek, a tápszert hagyjam el?

Figyelt kérdés

Kisfiam jövőhéten lesz 6 hós. Kezdetektől tápszeres, az ebédet és az uzsonnát már kiváltottam nála. Az utóbbi időben nem akart tápszert reggelizni, most tejbepépet adtam neki, mert v.mit muszáj enni. Ti mivel váltottátok ki?

Azt olvastam napi fél liter tápszer meg kell legyen 1 éves koráig... Akkor mikor adjam, mert így már csak este és éjjel enne tsz-t.


2009. júl. 28. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még mindig tápszert adok reggel, bár az enyém sem szereti.Én nem fogom kiváltani, mert szükséges.
2009. júl. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de ha nem eszik, csak 30 ml-t, eddig meg 150-et evett?
2009. júl. 28. 08:29
 3/6 anonim ***** válasza:

A déli alvásnál esetleg? Bár lehet, hogy akkor hozzá szokik, majd.

Az is lehet, hogy a meleg miatt nem issza meg reggel, vagy azért, mert éjjel jól belakmározik belőle.

Valószínű, hogy ez csak egy időszak nála (nálunk is volt ilyen), és majd újra megissza.

2009. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 13 hónapos és tejet iszik még mindig reggelire. Lehet, hogy ez csak most van nála, hogy nem kell. Add neki a tejpépet, de előtte mindig kínáld meg tápszerrel. Ja és ha reggelire tejpépet kap vacsira ne azt adj neki, hanem főzeléket.
2009. júl. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tejpép is tápszer alapú, beleszámít a napi fél literbe.

De ha ragaszkodsz a tápszerhez, esetleg tápszerbe gyümölcs turmixolva? Hátha úgy elfogadja, más az íze.

2009. júl. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most úgy csináltam, hogy megkínáltam, majd 40 ml után nem kellett neki, aztán avval bekevertem a tejpépet és abból evett 3/4 részt. Szerintem minden reggel eljátszom majd. Sajnos a védőnőt hiába kérdezem, ő nem ért hozzá. Elég vicces, de ez van. Most megpróbálom azt, hogy felváltva adom a 0 hós és a 6 hós tápit. A doktornő tanácsára. Ti mikor váltottatok?
2009. júl. 28. 10:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!