Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szükséges vasalni a...

Miért szükséges vasalni a bébiruhákat? Én nem vasaltam, már 4 hós. Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
2008. máj. 13. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzékeny a bőre akkor nem gond, de a babák bőre általában az, és a vasalással tudod teljesen fertőtleníteni a ruhákat. Észre vetted volna a bőrén, ha vasalnod kell :)
2008. máj. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyetlenegyszer vasaltam, amikor megvettem. Kimostam, kivasaltam és bepakoltam a szekrénybe. A későbbiek folyamán szerintem nincs rá szükség, elsőre se feltétlenül, de úgy voltam vele, hogy adjunk meg mindent a babónak, hátha mégis így jó. De valószínűleg vasalatlanul se lenne semmi baja.
2008. máj. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért vasalom, mert így szebb. Akármilyen jó a mosógépem, meg jól kirázom teregetés előtt, azért nem olyan, ha megszárad, mintha vasalva lenne. A textill pelusokat viszont szerintem mindenképp kell, márcsak a fertőtlenítés miatt is, mert van amit lebüfizik v. tisztába tevéskor lepisil stb.
2008. máj. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem lett baja, akkor nem. Azért javasolják a vasalást, mert az még pluszba fetőtlenít, meg puhább is lesz tőle az anyag. Három hónapos korig ajánlott. Na meg szebb is úgy. De három hónapos kora óta én sem vasalom, mert nagyon sok időmet elveszi, közben csomó más dolgom is lenne, mi nem vagyunk egy vasalós család, a ruháink többsége nem igényel vasalást :)
2008. máj. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én vasalom, mert nem akarok olyan ruhát ráadni, ami úgy néz ki, mintha a kutya szájából húzták volna ki. Ezek a mai modern vasalók nem igen fertőtlenítenek:)
2008. máj. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia .Az előttem írónak mondanám hogy minden vasaló fertőtlenít a leadott hő által, mivel forró vasalóval vasalunk ezáltal a bacik nem maradnak meg benne. Minden vasaló fertőtlenít, és célszerű vasalni a baba holmikat, főleg a palust, meg a badit,főleg mikor újszülött, mert a köldöke nyílt sebnek számít, és így kilehet védeni az esetleges fertőzéseket.Különben meg azét vagyunk itthon 3 évig hogy mossunk főzzünk, vasaljunk neveljük a gyereket nem????
2008. máj. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pont ezen a héten döntöttem úgy, hogy a pelusokon kívül más ruhát nem fogok vasalni, csak azokat, amelyeket akkor adom rá, ha dokihoz megyünk, vagy vendégségbe. Mondjuk ez utóbbi nem jellemző amúgy sem. Az előttem hozzászólóval nem tudok 100 %-ig egyetérteni. Szerintem nemcsak azért maradunk otthon három évig, hogy mossunk, főzzünk, takarítsunk stb, hanem azért is, mert a babának szüksége van a szeretetünkre, arra, hogy foglalkozzunk vele. Ha kevés az időd, akkor a vasalás helyett inkább foglalkozz a babával, beszélgess vele, játsz vele, szerintem az sokkal fontosabb, minthogy hogyan néz ki rajta a bady, főleg otthon.
2008. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!