Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek való babaruháka,...

Újszülöttnek való babaruháka, rugit, inget, badyt hogyam mossam ki és hogyan kell fertőtleníteni? Milyen öblítőszert használjak?

Figyelt kérdés
2008. máj. 13. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem a védőnő a Tomi kristály mosóport javasolta (egyébként is évek óta azt használom), öblítőt pedig valamilyen sensitivet. Hallottam még a Lowella mosóport is kimondottan babáknak. Fertőtleníteni meg nem kell.
2008. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent kézközt mostam, én azt használtam, amit szoktam arielt, viszont sensitive öblítővel öblítettem és a mosóporos mosás után tiszta vízzel kétszer kiöblítettem, és ezután raktam öblítőbe.Mára már mosógépben mosom a ruhákat neki és már nem használok sensitive öblítőt.A kis bőre nem lett allergiás semmire.Remélem segítettem valamennyit.
2008. máj. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt elflejtettem, hogy fertőtleníteni nem kell, mivel úgy is kivasalod a ruhákat!!A második válaszoló.
2008. máj. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Mindent ki fogok vasalni, bármennyire is utálom a vasalást, de ugye nem muszáj kéz közt mosni, ha ott van az autómatamosógépem, és természetesen külön mosom a bébicuccokat?30 hetes kismama
2008. máj. 13. 18:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent mosógépben mostam, aztán kivasaltam. Mosóport Arielt használok, mert nekem érzékeny a bőröm és azt bírom, így a babáét is azzal mostam, meg a szintén általam kedvelt Coccolinoval öblítettem. A védőnő is azt mondta, hogy az Ariel is, a Coccolino is nagyon bababőr-barát.
2008. máj. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:-)
2008. máj. 13. 19:45
 7/12 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy hány fokon mossam a gépben és milyen programon?
2008. máj. 13. 19:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
40 fokon szoktam mosni, a mi gépünkön van pamutmosás program egy gombolyag a jele, de ez szerintem minden gépen más. Mindenképpen vasald a ruhákat legalább az első 5-6 hónapban.
2008. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem mossad úgy ahogy a saját ruháidat mert tul érzékeny lesz a bőre és ha később már nem fertötlenited a ruháját akkor kifog pattogni a böre és egész életébe fertötlenitheted a ruháit!!!!
2008. máj. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet mosógépben, pont jó is, mert ott magasabb hőfokon tudsz mosni (én 60 fokon szoktam), ezáltal jobban fertőtlenít. Régen még úgy főzték a babaruhákat, mára már szerencsére ezt nem kell, mert ott a mosógép :)
2008. máj. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!