Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy aludjon? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

2 hetes a lányom. Napközben rengeteget alszik, van, hogy evés közben, és fel sem tudom ébreszteni.Éjszaka, amikor felébred, hiába etetem, teszem tisztába, a hasa sem fáj, nem alszik vissza.Kalimpál a kezével, a lábával, folyamatosan nyöszörög, és persze sírás lesz a vége. Hiába veszem fel, és nyugtatom meg, ha el is alszik kb. 5-10 percre, utána kezdődik elölről, és ez megy órákig.

Van valami ötletetek, hogy miért csinálja, és mit tehetnék?


2009. júl. 27. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nállunk is előfordult ilyen persze nem minden éjszaka. Én ilyenkor a hasamon altattam és ott is hagytam. Amint nyüglődni kezdett ringattam a kis popsiát is. Vagy a hónaljánál fogva lógattam és közben ringattam előre-hátra. Na akkor nem sírt!!!!!!!! Mondhatni imádta. Nem tudom, hogy adtál-e a gyereknek cumit. De én akkor kaptam meg a várva várt nyugodt napokat mikor a cumit beraktam a szájába, pedig az elején nagyon nem akartam, hogy cumizzon.
2009. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szopik vagy tápszeres a baba?
2009. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tápszeres. Adtam neki cumit, de nem fogadja el. Próbáltam a hasamon is altatni, de 1 idő után az sem tetszik neki, vagy ha el is alszik, amikor leteszem rövid idő múlva újra kezdi a nyöszörgést. Annyira nyugtalannak tűnik nekem, nem értem, miért kalimpál folyamatosan.
2009. júl. 27. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Ébresztgesd gyakrabban napközben, hogy egy picit kevesebbet aludjon. Hátha akkor leesik neki, hogy éjjel kell aludni.
2009. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már késő, de pólyázd/bugyoláld be. A hadonászásra ébredt fel az én babám is. Sok sikert!
2009. júl. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy jártam...volt, hogy 3-tól nem aludt már, kipattant a szeme...és nem volt alvás. Én a következőt csináltam: éjjel a lehető legkevesebb mozgással, zajjal próbáltam ellátni. Tehát csak én keltem fel hozzá, apuka aludt tovább. Pelenkázás nem volt, nem is kell. Sötétben etettem, ill. volt egy kis fény, ami az utcáról jött be, de azon kívül semmi. Ne nézz rá, és ne is beszélj hozzá. Ezt a hasamra tevést én is csináltam, aludtunk is így, de ez sem mehetett a végtelenségig. Nekem itt egy anyuka tanácsolta azt, hogy amikor éjjel el kezd mozgolódni, és már kaja idő van, már pattan is ki az ágyból, eteti is. Álometetés...mikor nincs ideje felébredni, eszik és alszik is tovább. Mi már 3 hónaposak vagyunk..már csak 5-ször eszünk, de 4:15-kor kiveszem az ágyból, álmában megetetem hasra teszem és alszunk kb. fél 9-ig...Nekem ez jött be. Majd akkor nem fogom alkalmazni az álometetést, amikor rendesen eszik már más hamikat is. Ha kérdésed van, nyugodtan írj, megpróbálok segíteni.
2009. júl. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!