Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortol adtatok darabos...

Mikortol adtatok darabos ételt kisbabátoknak?

Figyelt kérdés
Mikortol nem pürésitettétek, és mikortol rágja maga az ételt? 5,5 hos most a lányom, és olvastam, hogy van akinek már 8 hosan egyedül is eszik. Mikortol kezdjem nem teljesen pürésitve adni neki? Már van 2 fogunk.
2009. júl. 26. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 11 hónaposan kezdte rágni, hiába volt már 9 hónaposan 6 foga.
2009. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában 8 hó körül kezdenek rágni, de változó. Majd meglátod, fokozatosan ahogy eszik a baba. A krumplit már nem kell majd 7 hó körül turmixolni, csak villával nyomni, a rizst sem kell, hanem egyben hagyni, és meglátod, hogy elfgoadja-e.Ha nem, várj még, ne erőltesd!
2009. aug. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6hónapos a kislányom, 1hónapja hozzátáplálunk, az első két hétben teljesen pürésítettem, most legtöbbször hagyok benne daraokat, vagy villával nyomom össze. Foga még nincs, de az ínyével össze szokta nyomni a nagyobb darabokat, a kisebbek nem zavarják.
2009. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Megprobálom összetöröm villával, hátha elfogadja. Mi már 3 honapja eszünk bébiételt.
2009. aug. 14. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kisfiam 9 hónapos,nincs foga egy sem,de már kb.1 hónapja a puhább gyümölcsöket csak villával nyomom össze neki,legutóbb séta közben a banánt pl.csak harapta.

2009. aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
OFF (bocsi): a babáknál a rágás ösztönös? Tehát, ha darabos étellel találkoznak, és van már foguk, automatikusan megrágják, és nem próbálják lenyelni egyben? Bocsi, ha hülye a kérdés, de első babás vagyok, és az a parám, hogy kislányom megfullad a darabos kajától....
2009. aug. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ösztönös náluk a rágás. Én is parás vagyok mostanság, pedig már 3-ik babám.
2009. aug. 16. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!