Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adtok/adtatok tápszert...

Meddig adtok/adtatok tápszert a kisbabátoknak? És hányszor egy nap?

Figyelt kérdés
17 hónapos a kisfiam. naponta még 2x iszik tápit. este és reggel. Ez meddig fog tartani?
2011. jan. 25. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én 11 hós korában lecseréltem rendes tejre.Ha már evett sajtot,joghurtot,és nem volt gond vele,akkor a tejjel sem lesz.
2011. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
7 hónapig szopitott. Semmi más...aztán kapott kiegészítést, majd áttért a tápszerre. Követeli este, és reggel is. MIkor és hogyan térjünk át a kakaóra, és a tehén tejre
2011. jan. 25. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Én bolti tejet adok,a rendes tehéntej erős a babának.Következőre tápszer helyett nyugodtan adhatsz tejet.az elején(kb egy hónapig)felforraltam,bár nem muszály mert hőkezeltek a tartós tejek.Én 1,5 % ossal kezdtem de a védőnő azt mondta lehet a 2,8-at is.Felváltva kap sima tejet,kakaót és tejeskávét(maci kávé)
2011. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kisnita ***** válasza:

18 hónapos a fiam még mindig adnám neki a tápszert, de 10 hónapos kora óta nem hajlandó meginni ezért muszáj vagyok a kajájába keverni. Tejjel egy éves kora után próbálkoztam, de azt sem issza meg semmilyen formában hiába ízesítem akármivel. Mivel nem iszik szinte semmi tejalapút muszáj vagyok neki kalciumot adni.

A tehén tejet már elkezdheted neki adni ha más tejtermékektől nincs baja. Egyébként azt javasolják, hogy ha nincs baja akkor is érdemes a három éves kort kivárni, mi azért próbálkoztunk mert a tápszer nem kellett neki.

2011. jan. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor akár 3éves koráig is adhatom neki a tápit? Ő elfogadja....pénzbe meg ugyanannyi lenne...a tej sem olcsó. És a tápszerbe rakhatok pici nesquik kakaóport?
2011. jan. 25. 12:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Rakhatsz.Adni adhatod,de nincs akkor tápértéke.Azaz mikor már nagyobb lesz,akkor nem fog tőle jóllakni.
2011. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22 hónapos a fiam és még kapja és imádja, naponta 2X kap néha úgy érzem tök jól elélne azon még mindíg!
2011. jan. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én kicsim 24 hós, még mindig kapja, imádja. Reggel és este elalvás előtt, úgy, hogy rakok bele egy kicsi kanál Nesquik kakaóport, hogy azért mégis... :) Eleinte zavart, hogy még mindig tápizunk, de most már egyáltalán nem bánom, hogy iszik ezt is. A doktornőnk is azt mondta, nyugodtan adjam, amíg csak jónak látom. Ráadásul egyébként sokkal több benne a vitamin, mint a tejben.
2011. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!