Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kisbabának általában...

4 hetes kisbabának általában mennyi a napi alvásigénye? Ki kell alakítani már most egy napirendet, hogy reggel szopi, majd játék aztán alvás, stb?

Figyelt kérdés
Ti hogyan csináljátok? Mikor mennyit van ölben, az ágyikóban?
2008. máj. 12. 19:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az kialakul magától,ha van rá igényed!Tüzz ki folyton betartott időpontokat,én a fürdetéssel kezdtem (este fél 7)utánna szopi,aztán ágybarakás és alvás.Az éjszaka a babára van bízva,hogy mennyit van fenn.Reggel szopi,ha éber akkor lehet vele játszani,ha álmos akkor had aludjonh...Adni fogja magát,nem lehet konkrét tanácsot adni mert minden gyerek más (3 gyerekem van 3 féle képpen volt a napirend,a fürdetés az most is fix!)
2008. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

4 hetesen még ő alakítja a napirendet, ilyenkor legfeljebb az esti fürdés és a levegőzés időpontjához tudsz ragaszkodni, mivel igény szerint eszik, alszik.

Az evés ritmusa kb 3 hónapos korra fog kialakulni, bár még akkor is nagyon változhat. Addigra érdemes azért egy nagyjából állandó napirendet kigondolni, ám ha felborul, se ess kétségbe! Legkésőbb 6 hós korra fog szerintem kialakulni egy állandónak mondható alvás-evés rend, ezek köré már felépítheted a saját ritmusotokat.

Legyél mindig rugalmas, nálunk ha 3 nap egymás után azonos volt, tuti, hogy a negyedik nap másképp zajlott :) Bezavar egy nátha, egy fogzás, ami miatt másképp telik az éjszaka, reggel már másképp ébred, nyűgös lesz, fáradékonyabb stb.

3 gyerekes anyuka

2008. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!