Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van türelmetek minden...

Hogy van türelmetek minden nap órákig gügyögni a babához és szórakoztatni mondjuk bábokkal, mondókákkal?

Figyelt kérdés
Nekem nem megy :( Nem vagyok bőbeszédű, de ha nincs jól el egy nap egyedül, és nem elég neki, ha 1-2 órát játszunk, mindketten kiborulunk... Ő bőg az unalomtól, én bőgök a bénaságomtól.. De nem jut eszembe ilyenkor mondóka, csak ránézek, és kész vagyok, hogy miért bőg már megint... Amúgy békés gyerek, lehet, ez a baj, hogy nem volt alkalmam hozzászokni? :(
2009. júl. 25. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azt nem irtad mennyi idős?

A lányom 10 hónapos és néha nekem is nehéz.Főleg ha fáradt vagyok:(nincs türelmem hozzá, de muszály mert igényli.Mondjuk ő elvan egy ideig magában, eljátszik, az udvaron meg még tovább.Mondjuk most hogy myit, és látom rajta hogy értelmes és hallgat rám:) ez tök jó és igy nekem sem esik nehezemre tanitgatni, mert látom az eredményét.

Kitartás,és ne görcsölj.

2009. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szia.Sajnos ilyenek ezek a gyerekek,hogy foglalkozni kell velük.De miből gondolod,hogy gögyögni kell a gyerekekhez?én sosem gögyögök,igaz nagyon jol elszórakozok vele akár órákig is,de a foglalkozás nem csak azt jelenti,hogy órákig beszélsz,mondókázól,énekelsz,abba a baba is belefárad.nem tudom mennyi idős a bab,de egy 5 hónapos babát már jol el lehet mással is szórakoztatni.Guritsd neki a csörgőlabdát,kérd,hogy guritsa vissza,persze még nem tudja,de idővel megtanulja,vagy lehet vele autózni.én egyébként csak simán ott vagyok a gyerekkel és simán beszélgetünk.mit szeretnél,ez a bab szeme,ez meg a kutyus stb.de olyan is van,hogy csak simán elnézem ahogy játszik,és jókat nevetek rajta.olyan is volt,hogy ment egy jó szám a rádióba és arra táncoltunk.ezeket nagyon élvezik a babák.nem tudom te hány éves vagy,de próbáld egy kicsit élvezni is hogy van egy babád.egyszerüen csak élvezd amit csinál,legyél egy picit te is gyerek ilyenkor.de tévedés hogy folyamatosan mondókázni énekelni kell.csináltam mr olyat is,hogy egyszerüen neki olvastam fel,az akciós ujságból,hogy mit kell vásárolni.fogalma sincs miről beszélek,de a hangsúlyok,az,hogy vele beszélsz ez sokat jelent.és igen abba viszont igazad van,hogy tényleg sok türelem kell hozzájuk.ez egy ilyen meccs,és még vagy 20 évig tart:-))fel a fejjel,fog ez menni.
2009. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
4 hónapos... ja megtetéztük a mai napot: 45 percet visitva üvöltött elalvás előtt. se cici, se ringatás, se hasmasszir, se semmi nem segitett... mire elkészitettem a kamillateát, elaludt.. ez egy ilyen nap.
2009. júl. 25. 20:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! Én 30 múltam, szóval nem tiniként vágtam bele, csak amúgy olyan jó gyerek, én meg szeretek vele játszani, de nem 8 órát folyamatosan, és lebénulok az ilyen napokon. Ma nem aludt, és kb 30 percre foglalta le magát egész nap. Ha hagytam, üvöltött. Gügyögni azért kell neki, mert imádja, ha utánozzuk, azzal sokáig elvan, és kacag. Általában én is olyasmiket játszom, amiket irtál, második, csak ma valahogy semmi sem ment :( De tényleg nem birnám, ha minden napja ilyen lenne, el sem birom képzelni...
2009. júl. 25. 20:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Türelem kell a gyerekneveléshez. Én 36 évesen szültem az első lányom, aki 16 hónapos és tényleg nagyon rosszul voltam, hogy mi a francot csináljak a nap 24 órájában vele, nem csak 8-ban mint ahogy Te is irtad, mert Nekem se férjem, se pasim, se szüleim, senki. Totál egyedül vagyok. De mára belejöttem és minden együtt csinálunk és megvan a napi programunk, nem untatjuk egymást. Neki is van játékideje, nekem is van pihenőidőm. Ja és se járóka, se gyerekágy nincs.

Úgyhogy, HAJRÁ!! Szippants egy mély levegőt és küzd keményen! Megéri, mert a picit viszonozza azt, amit adsz neki.

2009. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is attól féltem, hogy nem tudom majd szórakoztatni a babám. Most 3 hós lesz. Nem mondom, hogy mindig tudok ugrani, amikor hiányol, mert már egyre jobban igényli, hogy többet és többet foglalkozzunk vele, de igyekszem sokat mellette lenni. Ha mosogatok, kint van velem, ha vasalok is ott van melletem és énekelek neki. Bár ez nem mindig elég neki. :) De van hogy csak az övé vagyok. Akkor énekelek, vagy verseket olvasok, esetleg meséket. Egy ideig én is bajban voltam, hogy mit is énekeljek, mert bár pedagógia szakra jártam, tehát tanultam sok kis éneket, de mégis megkopott idővel. Azt csináltam, hogy szétnéztem a neten, beírtam a böngészőbe, hogy mondókák, dalok, versek, stb és már volt is miből válogatni, valamint felfrissíthettem a tudásom is. :)

Én egy lapra összeírtam számtalan dalocska címét, így ha már hirtelen nem jut eszembe, hogy mit nem énekeltem még, akkor csak ránézek.

Néha kell, hogy visszamenjünk az időben és kis dedósok legyünk, hogy tudjunk foglalkozni a manóinkkal. Nem mindenkinek jön magától!

[link]

Ez csak egy oldal a sokból, amit szeretünk! :)

2009. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
amikor úgy érzed nem bírod, vidd ki a levegőre, babakocsival sétálni, te is felfrissülsz meg ő is lehet, hogy elalszik a levegőn.
2009. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok!
2009. júl. 26. 07:11
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 éves vagyok és nekem is gondom volt azzal, hogyan foglaljam el a babót mert 4 hónapos koráig állandóan sírt, ki is voltam borulva, hogy nekem tuti sírós hisztis lesz a lányom, de most 8 hónapos és teljesen megváltozot a helyzet ügyesen elfoglalja magát és tegyük hozzá nagyon nyugodt baba lett. Ami fontos szerintem, hogy meg kell tanulni a babának, hogy egyedül is elkell magáát foglalnia. Szerintem ha nem bírsz vele akkor vidd el sétálni. Az én lányom nagyon szereti nézni a játszótéren a gyerekeket jókat kacag rajta. Ja és én egyedül nevelem a lányom.
2009. júl. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó ötlet a séta, köszi!! Minden jót nektek :)
2009. júl. 26. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!