Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy számitjuk mennyi idős a...

Hogy számitjuk mennyi idős a baba, születési forduló naptól, vagy a heteket?

Figyelt kérdés
kislányom ápr.8-án született. akkor jövőhéten lesz szerdán 4 hónapos (hetek szerint igen) vagy csak augusztus 8-án? a hozzátáplálás miatt kérdezem mert mielőbb el szeretném kezdeni, kevés a tejem , kétszer potolom tápival, és ha ebédre kapna főzit akkor talán egyszer elég lenne a tápi.
2009. júl. 25. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:
az Én véleményem aug.8.án lesz ,de ha kezded gyüm.levekkel akkor szerintem ez a pár nap nem számít!
2009. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Aug 8- án lesz 4 hós.
2009. júl. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azon a pár napon semmi nem múlik. Kezd el! Egyébként én számolom a heteket is, a hónap pedig a fordulónapon van. Tehát a te babád aug 8-án lesz 4 hónapos.
2009. júl. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi de te hogyan számolod a saját korodat?

Nem hetek alapján vagy most x idős.... :))

Ő aug.8-án lesz 4hónapos. Attól hogy kiváltasz egy étkezést főzelékkel, úgyanúgy kellene neki adni tejalapút is. Tápszert,tejpépet vagy szopit. Napi minimum fél litert a kiegészítő táplálás mellett.

Főzelék után is kérni fogja még a szopit vagy tápszert,lehet nem azonnal,de egy órán belül biztos. Legalábbis nálunk így volt. Próbálkozni kell mi jön be nektek. Nekem szintén kevesebb volt a tejem, ezért még nem volt 4hós mikor elkeztem kóstoltatni, mire betöltötte addígra evett meg egy adagot. Gyümölcsel kezdtem, majd jöttek a főzeléknek valók.

2009. júl. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit fűznék hozzá, hogy az esti és reggeli tápszert ne hagyd el.szüksége van rá.az enyém nyolc hónapos, de még mindig issza.

Később is kell neki tejalapú étkezés, csak akkor izlés szerint váltanak tehén, kecske, szója vagy rizstejre.

2009. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a tejalapu étkezéshez annyit hogy mint irtam a tápot a kettő tápis potlást akarom kiváltani, egyépként anytejes, ezen kivül a koromat ugy számolom ahogy te:)) viszont zavaró ez amikor az anyukák azt mondják pl 4 honapos helyett hogy 16 hetes, minek akkor számolni a heteket? mindegy én fözit akarok neki adni nem gyümilézek, mert azt monta a védőnöm az nem kajapotlás, csak vitamin, az elsődleges cél hogy amig van tejem inkább tejet és fözit egyen, mint tápot. ezt szeretném, köszi mindenkinek a segitségét
2009. júl. 25. 15:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!