Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam ma 8hónapos. Egyedül...

Kisfiam ma 8hónapos. Egyedül nem tud felülni, csak ha felhúzom, akkor ül. Nem tud mászni sem. Csak forog ide-oda!?

Figyelt kérdés
Engem ez egy kicsit aggodalommal tölt el....szerintetek baj lehet vele??
2009. júl. 24. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs baja, ha az alapján kell megítélnem amit leírtál.
2009. júl. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia.Az én kisfiam is ezt csinálta,és 9.5hósan ült fel magától elöször,majd 10hósan elkezdett mászni(egyik napról a másikra),feláll egyedül és segítséggel lépeget:D.Nincs semmi gond a babáddal,ne siettesd,mindennek eljön a maga ideje.

Üdv.10.5hós manó anyuja

2009. júl. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ne aggódj, az én lányom 7,5 hós és ezeken kívül amit a te babád, ő sem csinál mást. Négykézláb hintázik, de eszébe nem jut elindulni. :)A mi dokink és védőnőnk azt mondta semmi gond vele, majd csinálni fogja. És ha baj lenne vele, úgyis mondaná a doki, szóval tényleg ne aggódj. :) Üdv
2009. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! No, én vagyok a másik példa. Ez az úgyis mondja majd a doki ha baj van dolog nálunk nem vált be. Az én fiam sem csinált túl sok mindent. Nekem 8 hósan kezdett el kúszni. De nem ült fel.....stb. A gyerekdokinak is mondtam hogy biztos hogy minden oké....stb. PErsze persze, meg addig örüljek amíg nem rohangál, majd kergethetem úgyis eleget. Nos, én nem nyugodtam és elvittem Dévény Anna tornára. Vagyis először megmutatni. Nem ült fel, csak ha felültettem, meg szétcsúsztak a lábai, nem tudott négykézlábra állni, kúszni is 8 hósan kezdett mint írtam. Mint kiderült: 1. Születése óta laza izomzatú, amit egy védőnőnek, de legalábbis a gyerekdokinak észre kellett volna vennie régesrégen, és akkor hamarabb ki lehetett volna küszöbölni ezt az egészet!! 2. Nem szabad felültetni. Ez volt a második hiba, amit én elkövettem. Beleraktam a fiamat egy szituációba, pedig agyban ő még nem jutott el abba a mozgásfejlődési fázisba, ezért megakadt. Van amelyik gyereknél nem okoz gondot, de a fiamnál igenis az volt! Nem szabad ültetni. 11 hósan vittem el először. Most 15 hós lesz, és már feláll egyedül, és ha nagyon akar valamit, akkor sután arrébb rakja a lábait. Heti 1 alkalommal viszem 1 órára. Hihetetlen hogy milyen rohamosan fejlődött. Az első torna után már többször nyomta ki magát teljes négykézlábba. Mondta a csaj is hogy látványos lesz a fejlődés. Nekünk szerencsére nem volt súlyos bajunk, tényleg, csak segíteni kellett neki abban hogy beinduljanak a dolgok. Az izmokat stimulálni. Én nem vettem észre hogy laza az izomzata, mert nem néz ki betegnek, vagy elesettnek. Ha valakiben van egy pici kétely is, vagy akar infót, mielőtt eldönti hogy szükséges-e megmutatniuk a babájukat, nyugodtan írjon, szívesen válaszolok amit tudok. Mondott még sok mindent. nagyevus@gmail.com Ja, nem vagyok Dévény Annás, nem akarok "toborozni". megmondta a gyógytornászunk is, hogy ő sem fogja fölöslegesen járatni egy percet sem, mert éppenséggel gyerek van elég akiknek szükségük van rá. Mert járnak egész súlyos betegek is, nem csak olyan szerencsések mint mi és gyógytornászból meg kevés van náluk sajnos. Na, jó hosszú lettem... Bocsánat. :) Szóval ne ültesd fel! Rá kell jönnie neki, hogy HOGYAN üljön fel!
2009. júl. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk detto mint az utolsónak.

Csak mi 9,5 hósan kezdtünk el kúszni,és az első Dévényi torna után este 10 hósan ült fel előszőr. Most leszünk 11 hónaposak.


Ne ültesd!

2009. júl. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
orvos? kérdezd őt
2009. júl. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!