Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy készítitek a céklát 6hós...

Hogy készítitek a céklát 6hós babátoknak?

Figyelt kérdés
Ma mondta a védőnő hogy adhatok neki de én még sosem főztem céklát.Azt sem tudom,hogy fogjak hozzá,de ezt még talán kifundálom.CSak hogy főzzem neki? Magában vagy krumplival? Fűszerezzem?Leöntsem a levét? Lehet tápszerrel hígítani?
2009. júl. 23. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem burgonyával és almával nagyon szerették a kicsik. Lehet bele tápot tenni. Én leöntöttem a főzővizét.
2009. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megpucolom, felkockázom, megfőzöm, összeturmixolom. Krumplit is főzök, villával beletöröm. Fűszerezni nem kell, mert nagyon erős íze van. Almával is nagyon finom, ahogy írták már előttem.


Főzheted egyben is, de úgy tovább tart és nagyon erős lesz az íze, én babám úgy nem szerette, illetve úgy sem ette meg, ha a krumplit együtt főztem meg vele.


A tápszer szerintem nem passzol hozzá, a krumpli főzővizével higítottam, de próbáld ki, hátha :)

2009. júl. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kb. 20 perc mire egészben megfő a cékla. Én mindig így főzöm, ezt akár fagyasztani is lehet ha sokat lett. Leturmixolod és jégkocka tartóba teszed. Egyébként én is krumplit szoktam főzni mellé, plussz teszek hozzá egy adag csirke husit. Semmi fűszer nem kell rá, így imádják a babák.
2009. júl. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sok lett. bocs.
2009. júl. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Még annyit hogy lehet ilyenkor nyers céklát kapni? És igaz az hogy csak keveset szabad,mert összeszedi a földből a nitrátot?
2009. júl. 24. 07:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni, én épp tegnap vettem. Csak jó keményet vegyél. Meg egyébként most jön csak a szezonja.
2009. júl. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Zöldségesnél lehet kapni szinte mindenhol.
2009. júl. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nitrátot sztem minden felszavja, tehát pl a répa is, bár én is olvastam egyszer valahol, ahol a céklát kiemelték. Én amúgy is csak ehtente vagy kéthetente adtam, abból nem hinném, hogy gond lenne.
2009. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!