Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban el lenne maradva a...

Valóban el lenne maradva a kisfiam?

Figyelt kérdés

3.35 kg-val és 53 cm-vel született,most 4 hónapos és 1 hetes, 6.26 kg és 64 cm.

ma voltunk védönönél mérekezésen,annyit mondott,hogy a legutóbbi hízása egy kicsit kevés.

de anyatejes baba,néha amikor úgy látom,szopi után éhes még,pótolok neki tápszerrel.

ennek ellenére ma hazafelé egy ismerös megnézte és azt mondta,nagyobbnak kellene már lennie a kisfiamnak,szerinte el van maradva a fejlödésban.

és hibáztatott,hogy nem adok még neki semmit,csak szoptatom(?!).

mi a véleményetek?


2009. júl. 23. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
semmi baja. az ismerős vegyen szemüveget.
2009. júl. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hós 3 hetes (azaz 2 héttel fiatalabb) fiam 6450 g és 65 cm volt a héten, 3600 g-mal és 52 cm-rel született. Szóval szerintem hanyagolható a különbség! Nem úgy értette, hogy 1 hónap alatt hizott relative kevesebbet, azaz előtte meg nagyobb ütemben nőtt?
2009. júl. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nincs elmaradva, ne aggódj. És csak szoptasd, ne adj neki semmi mást.
2009. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Akik a korai, ok nélküli hozzátáplálás hívei nem gondolják, hogy az az 1-2 kanál esetleg 1 alma amit még sokáig enni fog a baba gyakorlatilag elhanyagolható tábértékben az anyatejhez képest? Az ilyen beszólogatókra ne figyelj, csak szoptasd 6 hós koráig kizárólagosan. Nem hízhat minden baba egyformán.
2009. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ne hallgass a "jóindulatú" ismerősre! Nincs elmaradva a kisfiad, minden baba hol kevesebbet hízik, hol többet, hidd el, nincs okod aggodalomra. Le kell írnom a mi kis sztorinkat tanulságképp. Szomszéd házban van egy akkora kislány, mint a kisfiam. Havonta össze szoktunk futni tanácsadáson, kisfiam mindíg is valamivel nagyobb volt a kislánynál. Február körül megkérdezte az anyja, hány kiló az enyém, mert az övé már több mint 10. hát mondtam, az enyém csak 8. Attól kezdve nem volt nyugtom, el nem tudtam képzelni az enyém mért csak ekkora, nem etetem rendesen, vagy mi lehet a baj, vérszegény? lisztérzékeny? felszivódási zavara van? hónapokig gyötört ez a dolog hogy valamit rosszul csinálok, el van maradva az átlagtól. erre ebben a hónapban ismét összefutottunk a védőnőnél az egy éves státuszon. nem akartam hallatózni, de nyitva volt az ajtó és pont hallottam, hogy a kislány 8750 g. nem 10. a kisfiam meg 9500. ez a jószándékú ismerős engem alaposan átvágott, hogy mi oka volt rá, nem tudom, mindenesetre a dicsekvése, nagyzolása vagy nem is tudom minek nevezzem, alaposan elbizonytalanitott hónapokra a fiam fejlődésével kapcsolatban. sok a rosszindulatú ember, aki direkt szúrkál, ne hagyd, hogy rossz érzéseket okozzanak.
2009. júl. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszi,hogy megnyugtattatok,

sztem sem attól fejlödik jól egy baba,hogy sokat hízik.

az ismerös néninek meg majd ajánlom a szemészeti szakrendelést

2009. júl. 23. 17:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor én mit mondjak?! 5 hósan 6190g és 65cm. 3160g-al és 52cm-el született. Érdekes módon nekem meg mindig azt mondják, hogy milyen jó húsban van. :o Pedig nem is...de 6 hónapos koráig duplázni fog remélem. Az megfelelő, nem kell többnek lenni a védőnő és a doki szerint. De különben miért jó az ha olyan sok kiló egy baba?! Nem értem ezt a "divatot". És még hazudni is képesek az anyukák! Nem igaz!
2009. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 6 hónapos és 7 kiló 64 centi!(2600 grammal,és 47 centivel született)

Szóval egyáltalán nics lemaradva!!!:))

2009. júl. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!