Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma egész nap nyűgös, sírós 8...

Ma egész nap nyűgös, sírós 8 hónapos babám. Másnak is? A foga lehet? Az éjszakák is borzasztóak.

Figyelt kérdés
Hónapok óta kínlódunk a fogaival,nincs még egy sem,de ilyen nyűgös nappal még nem volt.Az éjszakáról ne is beszéljünk.Mindig "rossz" alvó volt,de amit most éjjel művelt az már sok.Negyed óránként fél óránként felsírt és semmit nem tudok kezdeni vele.Igaz,ő úgy alszik el,hogy elaltatom,de most már ez sem jó.Próbáltam chamomillát,vibucrol kúpot,borostyán láncot-semmi nem használt.Tanácsolták,hogy tanítsam meg egyedül elaludni,de hogyan?Szerintem nálunk ez sem válna be és akkor fölöslegesen hagytam sírni.Vagy érdemes megpróbálni?Tanácstalan vagyok! És hány napig próbálkozzak?
2009. júl. 22. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ennyire rossz a helyzet akkor fordulj dokihoz.

A chamomillát hogyan adtad és melyik potenciát?

A kúpot minimum 7-10napig kell adni napi 1-2alkalommal.

Esetleg még olvasgass egy kicsit a kismamablog oldalon. Altatással és fogzással kapcsolatban is sok dolog van.

2009. júl. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Chamomilla ch15-öt adtam és mindkettőt kúraszerűen.% golyót naponta minimum 3-szor,de eleinte 4-5-ször is.
2009. júl. 22. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 8 hónapos fiam is csak fél órát aludt ma délelőtt,a megszokott 1,5 - 2 óra helyett.

Sajnos mi sem alszunk 2 hónapja,ugyanazokat kipróbáltam én is,amit te de nem vált be. Foga neki sincs még,és nem is tűnik úgy,mint ami napokon belül ki akarna bújni.

Olvastam erről a sírni hagyásos elaltatásról,de nem bírom végig csinálni,biztos én vagyok a hibás,de majd'megszakad a szívem,ha sírni látom :(!

Ha 2-6 hónapos kora között elaludt magától,akkor szerintem tudja hogyan kell,más probléma lehet.

A védőnőnk azt mondta sosem fog kiderülni,hogy miért nem alszik és miért ébred fel éjjelente sokszor!

Nagy segítség:(!


Én is pár napig vele aludtam,de már úgysem alszik vissza,így éjszaka teáztatom,ami szintén nem túl jó.

2009. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig még egy éjszakát sem aludt át :(Nem lenne probléma,ogy ringatnom kell,nagyon szívesen altattam mindigmnem volt nyűg.Sokszor felkelt szopni,ez sem zavart,mert utána aludt megint 2-2.5 órát.De most már nem is igényli a sok szoptatást és vissza sem tudom altatni,ez a baj.Látom,hogy álmos és nem tudok segíteni rajta.A sírni hagyás nekem sem ment,ráadásul úgy felhergelte magát,hogy nagyon sokáig tartott megnyugtatni.Viszont hallottam a felvesz-letesz módszert csak hát ha közelítek a matrac felé vele már sír is :(De lehet,hogy ezt kellene csinálnom .
2009. júl. 22. 13:51
 5/7 anonim ***** válasza:
A chamomillából (15) lehet adni akár negyed-félóránként is 5golyót ha nagyon nyügös. Ajánlom figyelmetekbe a kismamblog.hu oldalt, alvászavarra és fogzásra is hasznos dolgokat találni.
2009. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia. Előző vagyok. Ezt olvasgasd el:

[link]

2009. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Figyelj csak, remélem tudok segíteni!

Nekem van egy 7,5 hónapos kislányom. Mindig nagyon szépen aludt. Most meg alíg bírok vele. Soha nem kellett cipelnem, de most igényli.

Ezért 1 hete úgy csinálom hogy beteszem a kiságyba, akkor ő fel akar ülni, felültetem, játszik velem vagy a játékaival, aztán megint lefektetem, megint felakar ülni, és ezt eljátszuk vagy 10x. Utána lefektetem, adok neki teát, és addig énekelem neki a Lencsi lányt amíg behunyja a szemét. Mald alszik.

Éjszaka 2x ébred, szigorúan nem veszem ki az ágyából, a fenekét ringatom a kezemmel, és simogatom a fejét, néha suttogva énekelek neki. Nagyon nehéz, de ez vált be. Ja, és ami nagyon fontos, nem kapcsolok születése óta villanyt. Semmi fény nincs, csak ami az utcáról bevilágít. Így is szoptattam mindvégig. Így ő tudja hogy este van. Már teljesen jól látok sötétben.:-)

Próbáld ki, megéri. Én is a falat tudnám néha kaparni, de hát olyan édes a kis drága. Ő nem tehet semmiről.

Nyugalom, mosolyogj sokat, attól megnyugszik.

Ennyit tudok csak tanácsolni.

2009. júl. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!