Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell (hany honapos...

Meddig kell (hany honapos koraig)sterilizalni a cumisuvegeket?

Figyelt kérdés
3 honapos a babam 6db cumisuvegunk van es en minden este sterilizalom oket mikroba valo sterilizaloval. Nem mintha nagy faradsagot venne igenybe csak kivancsi vagyok masok hogy csinaljak.A csalad fokent anyukam szerint hulyeseg mar nem kicsi a baba es nem kell felteni mindentol. Meg hogy a tapszerhez se forraljam a vizet hanem lehet mar rendes csapviz is. Szerintetek?
2008. máj. 9. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem sterilizálok minden alkalommal.Legelején mindent, aztán mindig elmosogattam a cumisüvegeket.Felesleges!!Ennyire nem szabad védeni a kicsit mindentől!Igaza van anyukádnak, abban viszont nincs, hogy nem kell felforralni a vízet a tápszerhez. Mindig forralt vízet adj neki, majd 1 éves kor után adhatsz neki csap vízet, vagy lehet, hogy még késöbb!
2008. máj. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már elég heti egyszer fertötleni,vagy akkor sem.A könyvek szerint 5 hoig.A vizet még forralni kell, vagy használj babavizet azt elég ha melegited
2008. máj. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt pont tegnap kérdeztem a dokinénitől, ő azt mondta, hogy addig, amíg stabilan nem ül. Azért mert amikorra ekkora fizikai ereje van, akkorra stabilizálódgat picit már az immunrendszere is, ráadásul akkor már ténylag mindent bekap,nem csak azt, amit frissen mosva vasalva készítettél mellé.

A vizet legalább egy éves korig forrald, de ha nagyon klóros még tovább is érdemes.

2008. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!