Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy az elvárás a névvel...

Nagy az elvárás a névvel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Első kislányunknál már akkor tudtuk, hogy Szabina lesz, mikor még meg sem fogant.

A másodikkal most vagyok 8 hetes, de már régóta gondolkodunk a nevén, csak nem jutunk dűlőre...

Igaz sok az elvárás...

-Jó lenne, ha Sz betűvel kezdődne, de ez már nem is annyira fontos...

-jó lenne, ha 3 szótagu lenne

-nem szeretnénk extrém neveket(Szellő, Elipszis...)

-nem szeretnénk külföldi nevet (Tatjana, Katusa..)

-nem szeretnénk hagyományos nevet(Erzsébet, Mária...)

-nem szeretnénk olyan nevet, ami kötődik valakihez (a manikűrösöm lány is ez, a fodrászom is ez...)

Már sokszor átböngésztük a 2008-as női utóneveket, de a Szabinát semmi nem éri utol:-) Semmin nem akadt meg a szemünk pozitív irányba.

A Sonja és a Tamara merült fel.

Mit gondoltok?


2009. júl. 21. 10:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább Tamara mint Szonja, a becézése nagyon tetszik (Tami).


Szerintem a Szilvia is szép név :)

Sz-szel kezdődik

3 szótagú

nem extrém

nem külföldi

nem régimódi

a kozmetikusod, fodrászod nem ismerem :D

2009. júl. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A Sonja szép név, bár orosz:) Ismerek egy kétéves Sonját, na, ő egy igazi tündér, bátran adhatod neki ezt a nevet. Tamara is cuki, bármelyiket választod, mindkettő ügyes:)
2009. júl. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

kedvenceim: nem SZ betűsek. Veronika, Emese, Sára, Johanna, Viktória, Léna, Mira, Dalma


sok sikert, ha kitaláltátok, írd meg mi lett

2009. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
ja előző vagyok, Tamara nem igazán tetszik, de a Sonja bejön, azt hogy becézik?
2009. júl. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szoni
2009. júl. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek van igaza, szerintem is a Szilvia pont megfelel az elvárásaidnak.
2009. júl. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is Szonja,bár ez tényleg nem magyar.esetleg a Szabrina?bár akkor nagyon hasonlítana a 2 név
2009. júl. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is macerás volt.... Voltak hasonló szempontjaink. A mienk Anna lett. Szerettük még a Júlia, Zsófia, Fanni, Fruzsina, Orsolya, Flóra, Luca, Panna neveket. A Tamara és a Sonja (Szonja) orosz nevek. Nekem nem nagyon jönnek be, mivel én Kárpátalján oroszok/ukránok között élek sajnos :( ... így nekünk elsődleges fő szempont volt, hogy magyaros hangzású nevet válasszunk, amit nem lehet ukránosítani (mint pl. a Katalint Jekatyerinára... )Még legalább 30 hetetek van a jó döntéshez! Majd írj, hogy végül ki lesz!! Ja, és a biztonság kedvéért válasszatok 1 fiúnevet is :)
2009. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A mi kislányunk Dorina.

Ezek a nevek voltak terítéken,születése előtt: Fruzsina, Krisztina, Szabina, Veronika, Viktória, Ramóna, Melissza, Melinda, Glória


Amikor megszületett hármat mondtam egymás után,pár perc múlva,mikor már valamennyire képben voltam,ismét megkérdeztek és a Dorinát vágtam rá egyból. Azt jelenti: Isten ajándéka

2009. júl. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom Kincső
2009. júl. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!