Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet a babának elkezde...

Hogyan lehet a babának elkezdeni a szilárd étel adását?

Figyelt kérdés
Felül van már négy foga, alul nem nagyon látom, de ott is kezdenek lassan kibújni. Hogyan szoktassam rá, hogy pl ne gyümölcspürét, hanem falatokat egyen? Pl banán, őszi amik puhák. Ha most a szájába rakom a darabosat, mint a nyíl úgy köpi ki. Még a dinnyétől is öklendezett. 10 hós. Lassan próbálgassam, aztán egyszer csak megeszi?
2009. júl. 20. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáltál már babapiskótát adni neki, vagy kenyérhéjat? A lányom 8 hós, még egy foga sincs, de nagyon szereti ezeket majszolni és így fog nélkül is meg tudja enni. Vagy áztass meg kisebb darabka babapiskótát, de ne teljesen, csak hogy annak az ízét érezze amit szeret, egy kis gyümölcslében pl.

2009. júl. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel az én kislányom tápszeres volt, elég korán elkezdhettem adni neki a szilárd ételt. Megfogadtam néhány tapasztalt anyuka tanácsát, s nem pépesítettem annyira össze az ételeket, egy picit darabosra hagytam. Pl. Barackot s a banánt feldaraboltam, s egy villával jól összetörtem, de úgy, hogy apró darabkák maradjanak benne,ne legyen olyan homogén, s így ne legyen gond átállítani a gyereket a szilárd és darabos ételekre. Nem is volt problémám vele.
2009. júl. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam neki, a barackot villával összetörtem, és így pici darabkák maradtak. A hogy megérezte elkezdett öklendezni. Nem erőltettem, mert nem akarom hogy e miatt egyáltalán ne egyen.
2009. júl. 21. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!