Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért eteti sok kismama...

Miért eteti sok kismama üveges kajával a kisbabát akár már 4 hónapos korától?

Figyelt kérdés
Komolyan! Nincs arra ideje, hogy néhány zöldséget megpároljon, meg megpucoljon egy almát és lereszelje, vagy egy banánt összetörjön villával??!! Engem komolyan kiakaszt. Ez olyan, mintha saját magának is minden nap egy konzerv kaját melegítene meg, és azt enné meg....
2008. máj. 7. 20:01
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát....

1. Málnát, epret, áfonyát 1 éves kor alatt nem szabad adni a babának (aprómagvas).

2. Nekem az egyik gyerekem 4 hósan kezdte a kaját, júniusban, a másik 6 hósan márciusban. Mindig találtam olyan zöldséget és gyümölcsöt, amiből főzhettem nekik. Évszaktól függetlenül.

3. Nem is a befőzéssel tartósítás a lényeg. De miért egyen a gyerek rizskeményítőt, meg kukoricakeményítőt minden álldott nap 2-3 szor.

4. Én is adtam a gyerekeimnek üveges ételt, ha úgy jött ki, hogy mentünk vhova, vagy későn értünk haza, és reggel nem csináltam meg.

5. Nem kell turmixolni 2 kanálnyi almás-krumplit. Passzírozni is lehet a főtt krumplit, az almát pedig reszelni. És nem lesz taknyos.

6. Az almán, banánon, körtén, barackon, narancson, meggyen kívül nincs is nagyon olyan gyümi amit lehetne adni 6 hós babának. És a felsoroltakból 2 olyan gyümölcs van csak, amit most nem lehet kapni. A maradékot pedig lehet variálni azért elég rendesen, a baba nem unja meg.

7. Ez ugyebár csak az én véleményem


Köszi a válaszokat!! :o)

2008. máj. 8. 15:13
 12/13 anonim ***** válasza:
Agyatlanok!A mai viágban már minden káros!!!Szinte semmi nem hazai!Anyukám egy bió üzemnél dolgozik és ők pucolják a tököt a bébiételhez és kp.1 hónapot utazik a kamionon mire Magyarba ér!!!Gondolhatjátok!!!Ezeket a dolgokat felesleges fírtatni!!Semmi nem tökéletes!
2008. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom is csak végszükség esetén kapott, most 29 hónapos, és egy zabagép, amúgy tök vékony, de mindent megeszik amit elérakok.Tegnap például 4 tányér sóskát evett meg ebédre, krumplival meg husival.

Szerintem nem csak az üveges kaják miatt nem esznek, hanem mert összevissza kínálgatják őket mindenfélével.Én ha nem ette meg a lányom amit adtam neki, addig nem kapott mást.

Az öccse 5 hónapos, és bizony van hogy tényleg nincs idő kutyulni, akkor muszáj az üveges kaja.De azért nem csinálunk rendszert belőle.

2008. máj. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!