Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és hogyan lehet elkezden...

Mivel és hogyan lehet elkezdeni a hozzátáplálást? Mennyi idő után lehet főzeléket adni?

Figyelt kérdés

Légyszíves részletesen írjátok már le ki hogyan és mikor kezdte el anyatejen kívül mással etetni a kicsikét. Mikor mit lehet adni neki?

Köszönöm a segítséget!


2008. máj. 7. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Én 1 héttel 4 hónapos kora elött kezdtem el a hozzátáplálást.Vannak 4 hótól bébi ételek:Kecskeméti, Hipp, Univer, Nestlé, Humana.... főzelékek ,desszertek és italok.Először ebédre 4-6 kanállal kóstóltuk aztán szopiztatás.Másnap desszertet adtam neki és szopi.Aztán napról napra növeltem a kanál adagokat és ebédre főzit délután deszertet eszik.Aztán elhagytam a főzik után és desszert után a szopizást és teát vagy gyümülcs levet iszik.Sajna mióta eszünk bébi kaját már nem akar cicizni és csak tápszert eszi meg.Jelenleg hajnali 5-6- kor kel és 170 ml tápit kap reggel 9-10 tápszer szintén ebédre 1 üveg főzi gyümilével vagy Hippes nesteával délután 5-6-kor 1 üveg desszert, és este 9-10-kor tápszer.Mióta eszünk baby kaját átalussza az éjszakát.Bármilyen ízú kajcsit adhatsz neki csak nézd a 4 hós jelzést.Mi 4.5 hósok vagyznk.

2008. máj. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Én már három hónaposan elkezdtem, tudom, most nem ez a trend, de az első gyerekén még így mondták, akkor ugyan azok a bébiételek, amik most négy hónaposra vannak cimkézve, azok három hónaposra voltak. Szóval az elsőnél még így volt a jó, most miért ne lenne? A nagy is normális gyerek lett :))) A nagy amúgy majdnem egy éves koráig szopott, a kicsi az már két hónapos kora óta sajnos tápszeres. Most azt mondják, hogy hozzátáplálás, az elsőnél még elválasztásnak hívták. No mindegy, ahogy akarod, úgy csinálod, ez csak egy tanács volt.

Szerintem mindenképp gyümölcsökkel kezdd, almát szoktak először adni, de elsőre épp csak kóstolgatni, ne sokat. Ehhez szép lassan szoktasd hozzá, én mindig szopi ill. cumisüveg előtt adtam, mert olyankor éhes volt. De ne akkor, amikor már nagyon sír éhségében, mert akkor úgyse fogadja el. Kell kb. két hét, mire az almát megszokja. Utána adhatsz barackot, banánt, körtét is, de fokozatosan szokja meg mindegyiket. A gyümölcs étkezést nem vált ki, csak desszert. (merthogy egy idő után már szopi után kapja, akkor már ismerős neki és szereti) Ha már egy hónapja eszik gyümölcsöt, akkor kaphatja az első főzelékét, ami elsőre krumpli, majd ha azt már eszi egy ideje, akkor a krumplival más zöldségből készült főzeléket sűrítesz (tehát mindent krumplival főzöl). Sok baba nem szereti a krumplit magában, mert nem nagyon van íze. A lényeg, hogy nagyon fokozatos legyél, nem szabad sürgetni. Én egy hónap főzelékevés után egy szoptatást kiváltottam főzelékkel, tudom, ezt mostmár nem szabad :))))

No, ezzel most nem azt mondom, hogy így kell csinálni, hanem elmondtam, hogy én hogy csináltam, nekem még így tanították, és nem lett belőle gond, szóval nem kötelező így csinálni, kéretik nem lepontozni! :D:D

Hát ez egy vélemé

2008. máj. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 6 hónapos koráig csak szoptattam. Utána gyümölccsel kezdtem, adtam banánt, almát, barackot, és vegyesen. Először a tízórait váltottuk le. Utána jött az ebéd. Akkor a megszokott gyümikhez adtam krumplit, aztán jöttek a zöldségek. Répa, fehérrépa, zeller, paradicsom, sóska, spenót, tök, sütőtök, cukkini, cékla (ezeket vegyesen összevariálhatod). 8 hós kortól adtam husit, sajtot, halat, és akkor kezdtük a zöldbab, zöldborsó, brokkoli, karfiol evését (biztos volt még más zöldség is, csak nem jut eszembe). Aztán jött az uzsonna, ez általában ugyanaz volt, mint az ebéd (husi, sajt nélkül), vagy gyümi. Én tejpépet is adtam már 8 hónaposan. Utána a reggelit váltottuk le, végül uzsonnára áttértünk gyümire, és vacsira kapott főzeléket.

A védőnő tud abban segíteni, hogy melyik hónapban mit lehet bevezetni.

Sok sikert!! :o)

2008. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Naggyyon köszi nektek!Köszönöm a segítségeteket!
2008. máj. 7. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy nagyon jó cikk sztem...

2008. máj. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!