Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok még csinálni a...

Mit tudok még csinálni a szemével?

Figyelt kérdés
Első két hónapban mindkét szeme nagyon könnyezett,túltermelt. Szépen rendbejött,egy hónapig semmi baj nem volt,és most a bal szeme állandóan könnyezik és ugye csippásodik.Naponta 3szor cseppentek brulamicyn cseppel és masszirozom is neki,de nem igazán javul. Könnycsatorna átmosásra nem szeretném vinni,persze ha más nem segít akkor muszáj lesz.
2009. júl. 16. 18:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az anyatej csepegtetést próbáltad már? nekünk az hozta rendbe 2-3nap alatt
2009. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia

enyém 3 hós még mindig váladékozik neki, meg könnyezik

de nem engedem megnyitni, mert 9 hónapos korig megnyilik magától, nagy valószinűséggel

2009. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én is tejet csepegtetek,kamillázom, tobrex-el kenem.
2009. júl. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Most 5hós a picim. A tobrex krémet gyógyszertárban tudom beszerezni? Megpróbálom az anyatejet,hátha jó lesz.
2009. júl. 16. 20:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én fiamnak kivártuk a 9 hónapot. Na a Heim pálban jól le is csesztek, hogy már 2-3 hónapos korában át kellett volna mosni, mert így lehet, hogy visszajön. Szerencsére azóta semmi baja már 1 éves múlt. De jó lenne ha elvinnéd, mert nagyobb baja is lehet a kis szemének.
2009. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem az anyatejet ne próbáld meg! nekem a védőnőm mondta hogy nehogy megpróbáljam. te belecsepegtetnéd a saját szemedbe?

modta hogy volt egy olyan eset hogy az orvos egy babának már mindenféle cseppentőt meg mindent felírt és nem javult a baba szeme.egy hónap alatt semmi, mire kiderült hogy anyuka a biztonság kedvéért anyatejet csepegtetett pluszba a gyermeke szemébe. a szemészorvos modta hogy azonnal hagyja abba. és pár nap múlva renbe is jött a szeme.

szerintem ne próbáld ki. én nem tenném.

orvos mit mondott?

2009. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A doki írta fel a szemcseppet,jövőhéten megyünk vissza hozzá. Sajnos eddíg nem javult a szeme. Nem tudom mitől jött vissza megint ez a sok fránya csippa és könny :o(
2009. júl. 16. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Figyu, nálunk ugyanez volt. Jó a brulamicin csepp. Anyatejet inkább ne! Hogy masszirozod? Mert nagyon nem mindegy! Orrtövétől a szemzugig meg kell nyomni, kijön egy fehér tokszerü gennyes váladék, utána cseppentés, ezt napi ötször és egy hónapon keresztül csináltam. Sikerült megnyitni a könnycsatornákat, pedig akkor már 2 hónapja beteg volt a szemecskéje. 5 hósan jött rendbe ezzel a módszerrel, most 8,5 hós és teljesen okés, pedig a szemész főorvos már szurni akarta! Egyébként ő mutatta, hogy kell pontosan masszirozni.
2009. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A mi szemorvosunk azt mondta h fentrol a szeme sarkatol az orraig kell(de a neten is utanna nezhetsz-en is ezt tettem mert itt ajaltak mast is)mert a valadek igy az orraba megy...nekunk konnycsatorna dugulasunk volt...en sem szerettem volna es a doki sem tanacsolta...megprobaltuk es hejrejott...most 7 honapos.Csak akkor konyezik,ha huzat eri.
2009. júl. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A belső szemzugtól az orr oldalán lefelé kell masszírozni, hogy a váladék lefelé ürülhessen a könnyjáratból az orrba. A masszázst naponta többször kell végezni. Ha a könnycsatorna újból elzáródik, először érdemes masszázzsal próbálkozni, aztán, ha két hét után sem javul, mégis csak el kell vinni szemészhez a babát.

Gyorsan ezt talaltam,de van meg nagyon sok:

[link]


Manapság egyre többet hallani olyan esetekről, amikor a gyermeknek elzáródik a könnycsatornája. Ilyen esetekben először a - naponta többszöri - könnyjárat feletti masszázzsal próbálják megnyitni a könnycsatornát: a belső szemzugtól az orr oldalán lefelé masszírozva a váladék a könnyjáratból az orrba ürül. Ha a masszírozás nem vezet eredményre, s a könnycsatorna megint csak elzáródik, fel kell keresni a gyermekszemészetet. Itt a könnycsatorna-átmosására kerül sor, ám ezzel a beavatkozással a baba legalább nyolc hetes koráig érdemes várni, mert az ettől korábbi átfecskendezés során nagyobb az esélye annak, hogy a megnyitott járat összeszűkül, összeforr.


[link]

2009. júl. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!