Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves kisfiam néha hunyorog,...

1 éves kisfiam néha hunyorog, miért? Sűrűn pislog 1 nap többször is. De úgy tudom, ilyenkor még nem tudnak csinálni semmit a szemével, hiába vinném el szemészetre.

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém is így kezdte, kiderült, hogy távollátó, én elvittem szemészetre igaz nem egy éves volt hanem kettő, nézettek vele képeket, bögre , kisautó stb majd lencsepróba..minuszos a szeme ami baj , mert ez évről évre romlani fog, hiába hordja a szemcsit, de majd lézert neki 18 évesen addig marad a kukker..de egy évesnél még nem tudom, hogyan megy, hívj fel egy optikát ahol van szemvizsgálat ott megmondják szerintem.
2011. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1 évesen nyugodtan viheted szemészetre. Sőt, extrém esetben fél éves kortól is vizsgálnak babákat /családban előforduló szemüvegesség miatt/.

Mi is vittük egy évesen, mert a férjem szeme gyenge nagyon, még dicséretet is kaptunk, hogy milyen jól tesszük, hogy odafigyelünk a fiúnk szemére. 10 perces vizsgálat az egész.

2011. febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
Első válaszoló, a mínuszos szem nem romlik az évek során. A plusszos a baj, az gyengül évről-évre. Nekem gyerekkorom óta mínusz 1.5-es a szemem, semmit nem romlott eddig, se nem javult.
2011. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Utsónak, el vagy te tévedve!:)) Férjemnek és fiamnak is mínuszos a fiamnak az egyik -1,25 a másik szeme -1,5, és bizony a dokinő mondta, hogy gyerek kortól nagyon sokat romolhat mire felnőtt lesz!! Nekem viszont pluszos volt és öt év után már nem is kellett hordanom mert rendbe jött, tehát a plusszos gyógyul a mínuszos nem!
2011. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Még annyit, hogy épp azért mondta, hogy 18 éves korába jöhet a lézer majd mert a mínuszos nem lesz jobb soha.
2011. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
1 évesnek már adnak szemüveget, ha kell, az én lányom másfél évesen kapott, de láttam már kisebbeken is! Az más kérdés, hogy lepedőbe csavarva tudták lefogni, és úgy megvizsgálni, de ez ott rutintevékenység:(
2011. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!