Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nyaralt 5-6 hónapos...

Aki nyaralt 5-6 hónapos babával, azt zaklathatom?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, mit hogy oldottátok meg? Szállodába/panzióba mennénk. Pl a fürdetést hogy csináltátok, ha csak zuhanyzó van? Még szoptatok is, a szopisteát akkor is ittátok? A tápszerhez a vízmelegítést napsütéssel megoldhatom:-))) Mosás? Már kanalaz is délben, de egy kisebbfajta háború nyomai vannak utána. Most ez a hotelszobában hogy oldjam meg? Vagyis utána a pecsétes ruhához vittetek rögtön folttisztítót? Vittetek külön mondjuk Domestost, ha kád volt, hogy fürdés előtt fertőtlenítsetek? Vigyünk játszószőnyeget? VAgy letettétek a szőnyegre? (dolgoztam szállodában, kb tudom, mi lehetséges egy szobában, mondjuk Mrs Smith kiskutyája is pipilhetett oda...) Minden hasznos ötletet szívesen vennék! Köszönöm! Itthon külön szobában alszik, ott nyilván együtt leszünk. Más ágy! Nálatok hogy viselkedett a babó?
2009. júl. 16. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi 6 hónapossal nyaraltuk az Alpokban, különböző panziókban ill. apartmanokban, nem foglaltunk előre száállást, hanem ahol megtetszett, ott szálltunk meg.

Nappal általába túráztunk, kirándultuk a hegyekben. Ő a hátihordozóban figyelte az eseményeket, szundikált, ütötte az apja fejét... Ahol megéhezett megetettem, akkor ő már evett bébikajákat, csak reggel és este cicizett.

Apartmanban volt tűzhely, ahol nem ott felvittük a kempingfőzőt melegítéshez.

Nem volt semmi extra dolog (fertőtlenítés stb.) volt, hogy a mosdóban fürdettük meg :-)

Utazóágyban aludt.

Koszos ruhát itthon kimostam.

Nagjából erre melékszem, már régen volt, 9 éve.

2009. júl. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Fürdetés: 70 cm-es átmérőjű felfújható babamedence (elfér a bőröndben, és legalább tudod, hogy tiszta).

Alvás: utazóágy (vagy nappal babakocsi, ha éppen úton voltunk).

Evés: a babakocsi (esernyőkocsi) átmenetileg etetőszékként szolgált. Nem hagytam belenyúlni a kajába, szép civilizáltan tudott enni (amúgy sem egy nagy maszatolós), nem volt nagy kupi utána. Ha nagyon maszatolós, akkor esetleg egy takarófóliát le lehet tenni (olyat amilyet festésnél használnak :-) ), de ha vigyázol, nem hiszem, hogy nagy csatatér lenne.

Játék: mi elvittük a polifoam szőnyeget (mivel hátul amúgy is leragasztottam széles tixóval, nem esett szét darabokra). Simán befért az autóban a kisasszony lábaihoz, az autósülés elé.

Vízmelegítés: még a szálláson felmelegíted és termoszba teszed. Így frissen tudod majd elkészíteni a tápszert.

Mosás: szabin nem mosok :-) Inkább több rucit vittem, nem kellett mosni. Max egy Vanish szappant bedobhatsz, az azonnali folttisztításhoz (ha beszárad tényleg nehezebben jön ki).


Babánk nagyon jól érezte magát. Szerintem nem kell aggódnod. Ha van napi rutinotok, azt érdemes ott is betartani, mert az biztonságérzetet ad neki. Ha jól alszik babakocsiban is, akkor nem kell visszamenni a szállásra csak az alvás miatt. Az etetést pedig megoldhatjátok az úton is. (célszerű üveges kajával is betankolni).

Remélem tudtam adni néhány használható tippet.

2009. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon összeszedett, minden kérdésemre kiterjedő, tökéletes válasz! Köszönöm szépen! Aranyosak vagytok!

Szerencsére rutinunk van, de alapjában szerintem jól alkalmazkodó babókánk van, remélem nem lesz gond, és mindenki jól érzi majd magát. Túlstresszelni sem szeretnék, de természetesen nagyon lazásra sem veszem, mindent szeretnék még itthon átgondolni, hogy ott már tényleg csak a pihenésé, kikapcsolódásé legyen a szerep! Köszönöm még egyszer!

2009. júl. 16. 14:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!