Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kel 4hós fiam 3szor egy...

Miért kel 4hós fiam 3szor egy éjszaka?

Figyelt kérdés

Születése óta 1szer kelt fel éjszaka 2-30 körül.Aztán két hete elkezdett felkelni éjfélkor is.Most már három napja kel:11 órakor,2-30-kor,5-kor.(5kor már nem eszik)Hogyan tolhatnám ki az alvás idejét?Adjak neki 11kor csak inni?Vagy ez növekedési ugrás lehet?11kor megeszi az egész adag tápszerét,2-30kor a 3/4-ét,5kor nem kér,de van hogy akkor is eszik, aztán 9 körül eszik újra.(kb.13kor,17kor,21kor).Ált 6-7-szer eszik egy nap újabban,szerintem a 7szeri evés sok ennyi idős babának,amúgy se kis súlyú baba...150 ml-t eszik egy evésre,tízóraira gyümit eszik,a többi tápszer.Vagy adjak neki tejpépet vacsira?De akkor meg szomjas lesz éjszaka tőle nem?Már nem tudom mit csináljak...biztos hogy nincs melege,mert csak egy rövid ujjú body van rajta,és egy vékony nyári takaró,ablak bukóra nyitva.

Bocs hogy ilyen hosszú voltam,köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 15. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én 4 hóanapos lányom már majdnem egy hónapja össze-vissza kel éjszaka, éjjel 1 és hajnali 5 között bármikor.

Pedig előtte úgy tűnt, hogy kezd beállni a 4-5 óráig való alvésra (este 7-8 között alszik el).

Először azt hittem keveset eszik, amikor éjjel is felkel enni, de erre rácáfolt, az, hogy amikor egyik este szinte nem is evett, csak "szenvedett", na akkor egyhuzamban aludt reggel 5-ig.

Általában úgy van, hogy 3-4 napig alszik 4-5 ig, 3-4 napig pedig kel éjjel is és ez így cserélődik.

Tegnbnapelőtt gondoltam, hogy elkezdem odaadni a lefagysztott anyatejet, amit még az első hónapban fejtem, de egyáltalán nem kellett nei (próbáltam cumisüvegből, varázsitatóból, de csak játszott az üveggel és vigyorgott hozzá.)

úgyhogy nálam megállt a tudomány.

Van amikor alszik reggel 8-ig, de van, hogy csak 6-ig, attól függően, mikor evett előtte.

Napirendünk egyáltalán nincs, van, hogy egész nap 2-3x fél órát alszik csak, összev-viszsa eszik. (anyatejes)

2009. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekünk a foga mozolódott ezért több mint egy hétig csinálta ezt.6hetes kora óta nem kelt éjjel. Sokszor evett,de kevesebbet. Etetések előtt bekentem neki dentinox géllel az ínyét,csak fél adaggal,és akkor többet tudott enni.Mi szopizunk és néha a bimbóm is elzsibbadt... Nappal kapott chamomillát, éjjelre meg viburcol kúpot. Azóta rendeződött a helyzet,de biztos lesz még ilyen,sőt talán rosszabb is majd ha már tényleg jön neki. Esetleg sinlacot adj neki este mert az elég tápláló.
2009. júl. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!