Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nem tudom mi lehet a baj...

Már nem tudom mi lehet a baj adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés
3 hós kisfiam tejallergiás. Anyatejet és tápszert is kap. Amikor elkezd a cumisüvegből inni, 50-60 g után elkezd üvölteni, keservesen, mintha a hasa fájna. De akkor felveszem,megbüfiztetem és utána már nem kell neki,csak ordít, tolja el az üveget. Ha ráteszem cicire azt meg elfogadja, csak sajnos abban meg nincs mindíg. Mildibé Ha 1-et iszunk. Néha próbálom átverni és a cici helyére a cumit benyomni,de nem mindíg sikerül. Már mindenféle cumisüveget próbáltam, beszélgetni neki evés közben,de semmi nem segít. Minden evésnél már gyomoridegem van,hogy megint csak 60 g-okat fog enni. A tápszerrel lenne a gond, vagy a hasfájással, vagy a cumisüveggel? Segítsetek
2009. júl. 15. 07:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan "műszer" aminek a neve SZOPTANIT. Nagyjából úgy működik,hogy a cicidre kell tenni mint egy bimbóvédőt de nem a te tejed szopja a babuci,hanem a benne tárolt tápszert vagy lefejt tejcsit.

Ezzel ha tényleg csak aza baj hogy cicizni szeretne,akkor kicsit be lehet csapni,mert olyan mintha szopizna.

2009. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sinlacot próbáld meg az is tejmentes. hátha beválik csak irasd fel mert drága.
2009. júl. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát sztem mind a hárommal. A tápszert szakdoki írta fel? Tuti, hogy tejallergiásoknak való? Nem vagyok benne biztos, de sztem a Ha-s tápszer nem tejallergiásoknak való. De mondom nem 100 %. Mi is tejallergiások vagyunk (bár nem tesztelték, a tesó az, ezért megelőzésképpen), mi a Milupa Pregomin kapjuk első perctől. Esetleg próbáld kiskanállal, bár ő már nagy, lassú lesz neki. Jobban jársz, hogy a gyerekdokival beszélsz, mert lehet tápszert kell váltani! Kevés amit eszik ebben a korban!
2009. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
most próbálunk átálni a Milupa Peptil 1-re az allergia miatt. van olyan viszont ha nyugodtan komótosan eszik akkor a 130 g is lecsúszik. A ciciből is 90-100 g tud enni,ha tele van a cicim.
2009. júl. 15. 07:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Előbb szopiztasd meg aztán add oda neki a tápszert.

Egyébként szerintem azért nem eszi meg mert borzalmas ize van a peptilnek (kostold meg,)esetleg nem tudod valamivel gyarapitani az anyatejet(nem szemrehányásképp irom)

Csak most tényleg az volna a legjobb, ha csak szopizna.

Ha szoptatással kapcsolatban szeretnél segitséget nagyon szivesen válaszolok, ha irsz privit.

2009. júl. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még azt is megpróbálhatod, hogy a MAM kólika ellenes cumijából eteted,ha még nem próbáltad, mert abba van egy speciális szelep, és nem tud levegőt nyelni a babád.
2009. júl. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát a 100- 130 ml már jobban hangzik. Esetleg ne várd meg amíg nagyon éhes, mert lehet addigra már "ideges" lesz, kapkodva fog enni, levegőt nyel stb. Inkább kínáld meg 10 perccel korábban. Azt mondod, ha nyugiban van, eszik. A fentiek is jó tanácsok.
2009. júl. 15. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
már vettem Mam-os cumisüveget,azzal sem jobb. az a 100-130 nagyon ritka. még csak most próbálunk áttérni a Peptilre, az előző tápszernél is ezt csinálta. már ha a szájához ér a cumi,üvölt, de van amikor az első 50 g-után nem tudom újra a szájához tenni a cumit.
2009. júl. 15. 09:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a SZOPTANIT jutott először az eszembe!!Próbáld meg,mert a babának olyan lesz,mintha a cicidből szopizna,csak egy kis cselt alkalmazol!
2009. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!