Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 5 hónapos kislányom...

Baj, ha 5 hónapos kislányom sokat "néz TV-t"?

Figyelt kérdés
Sokat vagyok egyedül, főleg délután már sokszor csak a "társaság kedvéért" bekapcsolom a TV-t. Kislányom imádja, beszélget neki, sikogat. Természetesen nem egész nap, és nem csak ez a szórakozása, sokat foglalkozom vele, sétálunk. Apának volt mániája, mostanában már annyira nem (illetve állítólag gyerekkorában is), hogy bármi mehetett, ő azt nézte. Teljesen rá tudott kattanni, se látott, se hallott. Lehet ezt örökölni? Mit gondoltok a TV-ről? Ja, és teljesen mindegy mi megy, híradó, reklám, film, minden érdekli a babámat! :-) vagy :-(?
2009. júl. 14. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

En soha nem kapcsoltam be a gyerekeim elott a tevet, orultem, hogy veluk lehetek, nem jutott volna eszembe kozben tevezni (bar teny, hogy magam sem nezek sokat). Szuletesuktol fogva kulon szobaban alszanak, igy most, 3 evesen sem erdekli oket a teve. Helyette van sok szines konyvunk, amiket egyutt nezegetunk, es imadjak. Szerintem boven raer addig tolni a temat, mig nem a gyerek all elo azzal a kerdessel, hogy nezni akarja (pl. az oviban minden gyerek micimackot nez, akkor nyilvan, en is megengedem nekik, hogy nezzek, de nem sokat, azt is csak felugyelettel).


Summa summarum, szerintem 5 honaposan kar elotte tv-zni, mert az egy dolog, hogy ugysem erti, de annal hamarabb fogja "kovetelni" a dolgot. Az a jo, ha "leszarja", mert nem tudja, hogy mi az.


De ez csak az en velemenyem persze.

2009. júl. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát...Én megfogadtam a védőnőnk tanácsát,ő azt mondta ne tegyem a tv elé,mert olyan képeket kap,amit nem tud feldolgozni és csak néz ki a kis buksijából,de a fantáziája meg nem fog fejlődni.Én olykor egész nap egyedül vagyok vele és mindent nem tudok akkor megcsinálni,amikor alszik,a játékok meg csak rövid ideig kötik le a figyelmét,azt meg nem szeretem amikor nagyon sír,így hát néha megtörök...:)Nem szívesen,de amikor már semmi nem jó neki,egy picit engedem tv-zni.
2009. júl. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
3 és fél hónapos a kislányom. Én is sokat sétálok vele, foglalkozom, de szoptatás közben mindig bekapcsolom a TV-t (ha nincs itthon senki, mert ha valaki itt van, akkor nem TV-zek), máskülönben uncsi lenne. Persze közben is figyelem a picit, mert tündérien eszik, de muszáj valami hangot hallanom. Pár napja én is felfigyeltem rá, hogy a picilány "nézi a TV-t". 1x engedtem, de inkább kikapcsolom olyankor.
2009. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

7 hónapos a babám, és kb 2 hónapos kora óta szeret tévézni. Csak akkor kapcsolom be neki, ha megyek vécére, vagy főzni, vagy hajat mosni, vagy ilyesmi. Akkor biztosan tudom, hogy azt bámulja, és nem "rosszalkodik".

Egy programnak jó szerintem, csak ne állandóan.

Nekem nincs ezzel semmi bajom.

A tévézésen kívül sokat játszunk, sétálunk, stb.

2009. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondja valaki azt ha otthon van egy csecsemővel aki mondjuk még csak 5 hónapos, tél van, -1000 fok kint akkor nem kapcsolja be a TV-t! az hazudik! Én tuti hülyét kapnék ha nem lenne valami háttérzaj! Nálunk a BEBE TV megy, abban tökre aranyoz zenék mennek és bugyuta, lassú képek, ne mondja azt senki, hogy az ártalmas a gyereknek! 9 körül fekszik le, akkor ne nézzem meg a híradót sem???? szóval ez az egész TV dolog ilyen idős korban túl van lihegve, nyugodtan nézheti, nem lesz baja tőle, te pedig nem kapsz hülyét! :)
2009. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak teljesen igaza van,örökké nem lehet az ember kussban,még akkor sem ha van egy kisbabája:o)
2009. júl. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

en meg sajat reszre is ritkan kapcsolom be a tv-t (havonta 2-szer, akkor is csak a hiradot nezem meg, inkabb dvd-nezeshez hasznalom), ugyhogy elhihetitek, nem hazudok. nekem nem megoldas a tv, mint hatterzaj, nem szeretem. inkabb beszelgettem a fiaimmal, meseltem, enekeltem nekik. azt is ertekeltek.


1. valaszolo

2009. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én akkor néztem TV-t, amikor aludt eleinte, most már olyan keveset alszik, hogy csak este nézünk valamit, miután őt lefektettük aludni. Mondjuk én sosem voltam TV-s, viszont egész nap netezem, ha tehetem, csak azt a baba nem látja, nem előtte... Szóval ki mitől függ ugye. Visszatérve, szerintem a babára káros, látszik, hogy elkezd feszülten figyelni, ha véletlenül meglátja (eddig 2x kb), rögtön ki is kapcsoltam! A képek gyors váltakozása vezethet akár epilepsziás rohamhoz is egyébként, és valóban feldolgozhatatlanok a kicsi számára, és valóban válhat függővé (mint ti, akik ugye be kell, hogy kapcsoljátok.. ;) ). Az tuti, hogy egy állatos dokumentum film kevésbé káros, mint egy-egy furcsa rajzfilm. Én egyébként mindig fekve szoptatok az ágyunkon, igy olyan bensőséges, és nem unalmas, ülve én nem szerettem, és kényelmetlen is volt.

Egy 3.5 hós baba anyukája.

2009. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek! Én nem kétlem, hogy van olyan ember, akinek nincs szüksége háttérzajra, én is szívesebben hallgatom a Kossuth rádiót, és természetesen nem úgy kell elképzelni, hogy a babának kapcsolom be a TV-t, hogy ellegyen. De van úgy, hogy megnézem a híradót, maj ezt csinálom, azt csinálom, és nem is nézem, de úgy marad a TV, ő meg kukucskálja. Azt még megkérdezném, ismer-e valaki olyat, aki a TV-től kapott rohamot!!???
2009. júl. 16. 08:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!