Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is elege van a elege a...

Másnak is elege van a elege a sok sok tanácsokból? Mindenki a tanáccsal jön, még akinek gyereke sincs az is!

Figyelt kérdés

Már tökre unom!!!!!Főleg a tédik ...hú

férjem mamája ovónő volt és minden be beleszól!6 hetes kicsink van. a szőleink nem nagyon ,mert azokat könnyű leállítani,de távolabbi rokonok nagyon . főleg keresztanyámék és annak gyerekei ők is szeretnének babát de nem jön neki ő úgy beleszól az jó kifejezés, inkább szarnak veszi amit én csinálok. fürdetésnél csőstül jönnek és hogy fogjam nem jól fogom! de hát mindenkinek megvan a maga fogása hogyan fogja a babáját és sok jó fogás van , nem értem mért kell mindig mondani. ha sír és nem veszem föl akkor azért szólnak meg,ha fölveszem , "elkapadot"

már mondtam nekik én gyerekem ne szoljanak bele. Már az lessz hogy mondani fogom hogy mindenki takarodjon hazafelé!


2009. júl. 14. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

És jól is teszed. Helyes, hogy kiállsz a saját módszereidért. A többieknek meg csak annyit mondj - köszönöm tanácsotokat. Pont. Sem azt, hogy másképp csinálod, sem azt, hogy majd meggondolod. Ne kommentáld, ne magyarázkodj. Csak köszönd meg. Akkor még megsértődni sem kell nekik. Ha meg mégis, akkor az már az ő bajuk, ne törődj vele.

Szeresd magad és a babádat is. Neki te vagy a legfontosabb és az a jó, amit tőled kap, mert az anyukája vagy.


Fel a fejjel.


34/N + 2,5/L

2009. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Fürdetésnél is ott az egész családi delegáció? Ez tényleg túlzás! Mondd meg nekik, hogy fürdetés jön, úgyhogy szedelőcködjenek. A babának se jó, ha az esti fürdés nem nyugalomban zajlik.

Szerintem ez nagyon tipikus, hogy mindenki adja a tanácsokat, és persze csak úgy jó, ahogy ő gondolja. Ez intelligencia kérdése, hogy észrevegyék, nincs szükséged rájuk.

Az én anyósom is óvónő, nagy arca van, a másik unokáját mégis úgy félrenevelte, hogy a másfél éves gyerek veri őt. Innen kezdve adhat nekem tanácsot :-P

2009. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

igen a fürdetésnél jelentkeznek hogy majd ők füldetik:) jaj ezt utálom.... bár nem engedem hogy más fürdesse meg, de ott pusmognak hogy jajj belene menjen a viz a szemébe, meg fürdesd már meg jobban, már kisi veszed?szegény fürdött volna még....


anyósom és annak anyja is ovónő:)és nagyon okosak ők is!!!Mindenki más hogy csinálja de az nem azt jelenti hogy nem mindenkié jó ahogy csinálja!


szóval jobb 3 mas ban:)

2009. júl. 14. 14:57
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Hasonlo képpen jártam én is. Egy olyan csajszi ad nekem tanácsot akinek egyszem gyereke van azt is a nagymama neveli. (nekem kettő van). Szabjál nekik határt az esti fürdésnél semmi keresnivalója ott senkinek nincsen. Igy nehéz a babának is egy rendszert megszokni. Probáld finoman mondani nekik hogy más időpontba jöjjenek az este legyen csak a tiétek.
2009. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Pont a hétvégén őrültem meg a férjem nagymamájától! 6 hónapos lesz a gyermek, és folyamatosan azzal idegesít, hogy adok-e már neki tejjját! Mi a ...rnak?? Szopizik, és kész. Mellette már szépen eszeget, zöldséget, gyümölcsöket. Akkor felhorkan, hogy akkor adjunk neki barackot. Nem adok, ebédre már evett. Akkor adjak neki kenyérhéjat, azt már enni kell! Majd meséltem, egyik nap milyen savanyú almát kaptam ki! Adjak neki mézet!!!! Ez volt a csúcspont. De kb 6-8 olyan dolgot mondott, amire mindig azt kellett válaszolnom, hogy azt még nem kaphat, és hülyén néz rám, mintha a marsról jöttem volna. Egyébként mások hál'Istennek nem szólnak bele semmibe, még azt is megkérdezik, hogy felvehetik-e. Meg aztán jönnek az anekdoták, hogy 60 évvel ezelőtt ők hogy csinálták, feles tejet, stb. De most meg most van! Könyörgöm!!!

De a te családod aztán nem piskóta. Én ezt idegileg nem bírnám! De hát hogy lehet valakit elzavarni! Én is beállhatnék a sorba, hogy bújtogassalak, de az ilyenek élesben elég nehezen kivitelezhetők. Neked kell őket ismerni, de talán, ha először finoman próbálnátok... Vagy egy idő után talán elszoknak tőletek. Kitartás!!!

2009. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia nincs könnyű dolgod, az egyszer biztos. Én 12 évig laktam együtt anyósommal, ott született az első két gyerkőcöm, szóval tudom miről van szó. Sajnos nagyon nehéz jó diplomatának lenni. Mindenesetre azt tudom neked tanácsolni, hogy amit jó tanácsnak tartasz fogadd el, a többit pedig úgy csináld, ahogy neked, nektek jó. Mielőbb tisztázd velük, hogy jó lenne ha a látogatást a fürdetés előttre redukálnák. Fontos a rendszeresség, meg szükségetek van nyugalomra.
2009. júl. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szabd meg ,hogy mettől meddig mehetnek a látogatók.Amúgy se jó ha ezren veszik körbe a babádat, a sok beszédtől nem tud aludni,pihenni.A 6 hetes kicsinek rád és a férjedre van szüksége.Szerintem mindenkinek osszák az észt az idősebbek mert tapasztaltnak érzik magukat.Ha mem bírod kérdezd meg ,hogy mikor indul a busz hazafelé?Én biztos ,hogy finoman de megmondanám,hogy elég.Meg is fogom mondani!Már most okoskodnak nálam is pedig még pocaklakó.Elfelejtik,hogy gyermekápoló vagyok és talán elfogom tudni látni a kislányomat.Egyik füleden be a másikon meg ki .Ez a legjobb a tanácsokra.Neidegeskedj mert nemtesz jót a tejtrmelésnek és a pici is megérzi a feszültséget rajtad.Kitartás és dönts belátásod szerint.
2009. júl. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a babázás legelején így van salyna!!! Még a szeretteinkkel is össze szoktunk veszni!Kitartás! Ő-k se tudják magukat vissza fogni, nekünk meg nincs türelmünk a fáradt helyzetben. Még sírni is szoktak az anyukák de hamar lefog csendesülni a rokonság.Naálam is volt ilyen pár hétig és a rokon csajnál is ott a férje nagyon védte a feleséget így talán nem menntek korán látogatók!Minden jóra fog fordulni pár nap!!!Ne hagyd magad és talán elmennek.
2009. júl. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!