Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha elegem van a...

Mit tegyek, ha elegem van a kéretlen tanácsokból?

Figyelt kérdés
Kisfiam ugyan nem igazán hízik,de eszik rendesen.Emiatt megkapom,hogy adjak neki tartalmasat,adjak neki cukrot,mert táplál,adjak sót,tápszert,ne adjak neki éjjel enni,mert évekig nem fog rólam leszokni,stb...Szopizik a kisfiam,már kínomban azt mondtam,hogy akkor teletömöm tápszerrel,elapasztom a tejem,csak hogy mindenki boldog legyen,a gyerek meg legyen szép kövér,mert ez az elvárás.Nem kövér a kisfiam,de szép formás,hurkás kis kezekkel.Szerintük nem jó,hogy tízórai és ebéd között eltelik 3 óra,mert éhen fog halni a gyerek.De könyörgöm,megeszik gyümölcsből 160-170 grammot és nem kéri a főzeléket hamarabb.Tegyek tölcsért a szájába és dugassam meg?Miért nem értik meg,hogy van egy elv,amit követek?Ja és olyantól kapom a tanácsot,aki 40 éve volt egészségügyis.
2010. júl. 19. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha eszik rendesen,és fejlődik is,akkor felesleges tápszert és sűrűn adni neki enni. Igaz,nem írod,hogy hány hónapos,de én éjjel nem adnék neki már enni,mert valóban nem fog róla leszokni. A baba gyomrának is kell a pihenés. Később pedig te is itt fogsz panaszkodni,hogy nem tudod az éjszakai evésről leszoktatni.

De természetesen neked kell dönteni,mert te ismered a babádat.

2010. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyit,hogy köszönd meg a tanácsot,és tégy úgy,ahogy jónak látod. Nekem 3 gyerekem van,ha minden tanácsot megfogadtam volna,akkor szegény gyerekeim soha nem lettek volna egészségesek.
2010. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ.lassan 8 hónapos a kisfiam.meg szoktam köszönni,de mikor már huszadszor mondják el ugyanazt minden nap,akkor már kiakadok.
2010. júl. 19. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ilyenkor már mikor újra elkezdik, a legelején szoktam mondani nekik, hogy JÓ! De úgy a mondata közepén, hogy érezze, hogy be is fejezheti. Max. még bólintok egyet, de ha az kell, hogy észrevegye magát, akkor el is nézek. Ezek a sokadszorra adott tanácsok tényleg kiakasztják az embert és egyértelműen jelezni kell, hogy elég volt belőle, különben sohasem hagyják abba.

Amúgy meg ne magyarázkodj neki, hogy te így meg úgy csinálod, meg más elvet követsz. Ez a te dolgod és senkinek nem tartozol elszámolással!

2010. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Köszönöm a kéretlen tanácsot, akkor most beszéljünk arról, hogy hogy vagytok.."
2010. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!