Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hagytátok abba a babátok...

Mikor hagytátok abba a babátok ruháinak kivasalását?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

Sohasem vasaltam. Amikor ráadom és úgy találom, hogy gyűrött , bedugom a vasalót és gyorsan átvasalom. De olyan nagyvasalást nem szoktam csinálni.

A párom, a nagyobbik gyerek vagy az én cuccaimmal is úgy vagyok, hogy felvétel előtt megnézem, kell-e vasalni.

Öblítőt sem használok, a kertben száradnak ruhák, attól olyan friss szaguk lesz.

Csak a pelenkákat ill., a baba ágyneműhuzatját, lepedőit vasalom.

2009. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Én akkor, amikor 5-6 hónapos volt. Elkezdett mászni, állandóan utána szaladgáltam, ráadásul sok programunk is volt azon a héten. Egy hétig gyűlt a száradt ruha a fotelben, ugyanis soha sem volt időm kivasalni és elrakni, vasalás nélkül meg nem akartam elpakolni. Már olyan magas volt a ruhahalom, mint én, akkor feladtam.

Realizáltam, hogy ehhez el kellene küldenem a babát legalább 3 órára, ami képtelenség, így "Nah jó, csak most az egyszer!" címszóval vasalás nélkül beraktam a ruhákat a szekrénybe. Még így is egy órán át tartott csak a hajtogatás.

Mondanom sem kell, hogy azóta sem vasaltam... :-(

Két hónap telt el és él a gyerek, egészséges ugyanúgy.

2009. júl. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Egy éves, és még vasalom. Szerintem nem is fogom abbahagyni, nekem fontos, hogy ne legyen gyűrött.
2009. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

El se kezdtem :-)

Viccen kívül, sose vasaltam őket.

A nagyobbik most 3,5 éves, mostanában előfordul, hogy gyűröttnek látok egy cuccot, amit felvenne, akkor frissen kivasalom.

2009. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Eredetileg a fertőtlenítés miatt kérdezem, vagy csak az én családom dilije ez, mindenki más csak a gyűrőttség miatt vasal? Egyébként még csak 3 hósak vagyunk.
2009. júl. 14. 14:55
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Hivatalosan kell vasalni a baba ruháját-mindenét-, mert fertőtlenít, és úgy szebb is.

Lányom 13 hós, még vasalok rá, csak azokat nem, amik nem igénylik a vasalást-azokat már nem szoktam. (egy két nadrág, pulcsi)

Magunknak semmit nem vasalok, csak amit nagyon muszály, 1-1 dolgot.

2009. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

A szabad "időmben" nem vasalok, inkább mást csinálok, amúgy sincs belőle sok.

első

2009. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én kezdetektől fogva azért vasalom a ruhájukat mert baromira utálom ha gyűrödt rajtuk! egyébként fertőtlenítés ide-vagy oda, ha 60 fokon kimosod semmi baja nem lesz ha nem vasalod ki
2009. júl. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg azért lettem lepontozva, mert vasalom a gyermekem ruháit??? Szánalmas ez az egész...
2009. júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azért vagyok lepontozva, mert nem vasalom :-)))

Hát, IQ bajnokok jártak erre, ez van...

Tudom, hogy a kérdező a fertőtlenítés miatt kérdezte, de szerintem annak nem sok értelme van. Mostuk, tiszta. Nem fertőtlenítünk mindent, amihez hozzáér a baba, ugyebár. Pl. a mi bőrünket se...

Természetesen először én is akkurátusan odafigyeltem, de már 3 gyerek után...

Ismeritek a mondást: első gyereknek leesik a cumija: fertőtleníted. Másodiknak: lemosod. Harmadiknak: a kutya lenyalja :-) Na jó, ez csak egy vicces mondás mifelénk, de arra utal, hogy az első babás nagyon (túl) félti a babát, ahogy több gyerek van, bölcsebb, nyugodtabb lesz az ember.

2009. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!