Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a babákat duplán...

Meddig kell a babákat duplán pelenkázni? Lábuk közé rakni a pamperson kivül még pamut pelenkát meg svédgatyót rakni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 14. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én ezt sosem csinéltam. tornáztattam, amikor eszembe jutott aztán kész. ortopédus mondta?
2009. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semeddig!


Ha jól értem a kérdést....

Nadrágpelenka(Pampers, Huggies, Tescos, DM-es, stb) fölé nem kell semmi!

2009. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én babámnak kicsit kötött volt a bal csípője, 6 hós koráig csináltuk
2009. júl. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk Szlovákiában 4 hós korig kell duplán pelenkázni,ide valósi vagy?4 hós korban megnézi az ortopédus,ha rendben van,nem kell tobbet.
2009. júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
1. vagyok. mi kiköltöztünk ide Sk-ba, én csak ámultam, h itt duplán kell pelusozni. a 3 hetes vizsgálaton az összes anyuka pelenkázta a gyerekét mint 1 gép a folyosón... én meg csak néztem. bementünk, a doki állítólag 1 állat, hát velünk nagyon jó fej volt, nem szólt 1 szót sem, h miért nincs 45 pelenka a picúron? megnézte, mondta, h teljesen ok, vittük a 4 hónaposra is, ott is mondta, h minden rendben vele. szóval ha a doki külön nem kéri, akkor tök felesleges, csak lesz 70 fok a kis popójának...
2009. júl. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is Szlovákiából vagyok, 4 hetes kontrolon azt mondta az orvos, hogy már nem kell szélesen pelenkázni (2 pelenka), most fogom vinni 4 hó kontrollra.
2009. júl. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én nem szlovákiából írok.:) Soha nem csináltam ezt. Minek ha nincs semmi baja?
2009. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mekkora különbségek vannak országok között, az eszem megáll.
2009. júl. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hűűű, ez tényleg furcsa. Én kárpátaljai vagyok... itt sincs ilyen pelenkázosi "szokás". ha baj van, ortopédpelust kap a baba, masszázst, tornát, ha nagy a baj, akkor szíjba teszik. egyébként szerintem a pelenkák tömegénél többet ér, ha minden peluscsere alkalmával megtornáztatod a babát: combokat fel a hasi alá, majd szét a lábat, ameddig engedi a baba. nekem ezt már a bába megmutatta a kórházban.
2009. júl. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én szerbiai vagyok, itt 6 hónapos korig szinte mindenki duplán pelenkázza a babákat... A kisfiamat 1,5 hónaposan vittem csípő ultrahangra, a doki azt mondta, minden rendben, de a papírra rá volt írva, hogy 6 hónapos korig ajánlja a dupla pelust! Tényleg nagy különbségek vannak az országok között... Különben a saját szakállamra 2,5 hónaposan abbahagytam ezt a fiamnál, de mindenki furcsán nézett rám, ha kiderült a dolog...

Nem tudom, hogy a most születendő lányommal hogy lesz, így is szörnyű melegek vannak, remélem, a védőnő megértő lesz és nem kényszerülök szenvedtetni a babát 40 fokban. Csak minden rendben legyen a csípőjével.

2009. júl. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!