Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell jól pelenkázni?...

Hogyan kell jól pelenkázni? Szinte minden nagy kaka hátul folyik ki, mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 14:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem a pelenkával van a baj?
2011. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Vagy a pelus mérete nem jó.
2011. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is a fentieket akartam írni. Plusz nekem az a tapasztalatom, hogy amikor már túl szorosnak gondolnám (de persze az ujjam befér a hasánál), akkor jó.
2011. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Anyatejes a babád? Hány hónapos?

Csak azért kérdezem, mert az én babám 5,5 hónapos, és nekünk a mai napig vannak ilyen problémáink...

Csak anyatejet kap, és emiatt nagyon folyik a kakija. Több pelust is kipróbáltunk, de végül maradtunk a pampersnél. Mindegyikből kifolyt...

2011. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
3 fajta pelus van most itthon Pampers premium 3-as méret, Pampers activ 3-as (9 kg-ig jók) illetve tescós az 7 kg-tól jó. A babám 8 kg. Mind a hárommal így jártam, ááá és alig jön ki a ruhából a cucc:(
2011. febr. 2. 14:32
 6/18 A kérdező kommentje:

6,5 hónapos, most hozzátáplálás kezdődött, de túlnyomóan anyatejet eszik.


Érdemes lenne akkor már a nagyobb méretre váltani?

2011. febr. 2. 14:33
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj ki olyan pelust, amelyiknek a hátulja gumírozott. Nálunk is gyakran előfordult, ezért amint észreveszem, hogy kakilt, rögtön viszem kicserélni a pelenkát, és vetkőztetéskor nem a lábát emelem meg, hanem picit oldalra fordítom, úgy húzom fel a rugit, bodyt, így kevesebb a "baleset".
2011. febr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

14:32-es válaszoló vagyok

Én is folttisztítót használok :)))) Vanish-t, ez bevált!

És válts 4-es pelusra! Babám 7,5 kg, és 4-es pelust hordunk, bár itt is előfordult már pár "baleset"...

Ha már mást is kap, mint anyatej, megszűnik a probléma!!!

2011. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mosáshoz tipp: sima szappannal, meleg vízzel mosd ki a foltot és áztasd be szappanos vízbe. Utána mehet a mosógépbe a többi ruhával együtt. Nekem így foltmentesen kijött mindenből, pedig volt ám sárga, zöld meg narancsszínű minden :))
2011. febr. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Térj át 4-es méretre és próbáld meg a hátul gumist. Nekünk a libero nagyon bevált.
2011. febr. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!