Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babátoknál hogy van a...

2 hetes babátoknál hogy van a napirend? Én próbálom szopi után pelenkázni, mert mindig tele a pelus utána, de akkor meg úgy felébred, hogy nem alszik el, végig nyűgös a köv. Szopizásig.

Figyelt kérdés
Ha sír alvás helyett, és tele a pocija, tiszta a pelus mit csináltok vele? Felveszitek? vagy hagyjátok sírni? meddig?
2010. okt. 8. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is minden szopi közbe kakált be, még este, meg éjjel is. Én tisztába raktam, és szembe sem jutott sírni hagyni. Lefeküdtem mellé a nagy ágyra, és simogattam.
2010. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk evés után volt a "játék", nézelődés a lakásban, pelusozás persze. Aztán kb 20 perc elteltével, ment újra aludni. Nálunk ez a ritmus általában jól működött, kivéve esténként, amikor hordozókendőbeen ringattam picit, vagy gimnasztikai labdán ringatóztunk, és így aludt el.
2010. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne szoktasd rá már ilyen kicsi korban a ringatásokra meg ilyenekre, mert még 3 évesen is ringatnod kell, hogy elaludjon.
2010. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Szopi után peluscsere ment a szó szoros értelmében szétfossa magát, mindig kifolyik minden pelusból! Mikor felvesze büfiztetni bukik, szóval minden kajàlás után pelenkázás, teljes ruhacsere!

Hogy elaludjon cumit kap, és elringatom. Hintázni szokott, vagy mellettem fekszik, olvasok neki, mutogatom a plüss állatkákat ha felvan. Kiságyba csak éjszakára rakom be, vagy ha alszik.

Soha nem hagyom sírni, azért vagyok itthon vele, azért szültem magamnak hogy babázzak vele, szeressem:)

ha sír valami baja csak van, ha nem éhes, nem szomjas, tiszta a pelus, vagy velem akar lenni, vagy fáj a hasa.

2010. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

2 hetes babánál még nincs napirend.


Ilyen idős korában én is szopi utén pelenkéztam, mert szopi közben becsinált. Később már nem kakilt be, és áttértem a szopi előtti tisztábatételre. Sokszor aludt el ölben, vagy az apja vállán.


Én soha nem hagytam sírni, mindig igyekeztem kitalálni, hogy mi a baja, és megadtam neki, amire vágyott. Nem lett elkapatva, pedig mostanában divatos ettől félni. Egyre kevesebb ölbevételt igényelt, és mostanában már gyönyörűen elvan a szőnyegen, jobb szeret forogni, mint ölben lenni. 6,5 hós.


2 hete bújt ki a pocakodból, egész addig egy test volt veled. Ugye nem várod el tőle, hogy ellegyen egyedül, letéve, magában, és még csak ne is sírjon, hogy ez neki nem jó? Életkori sajátosság, hogy szeretne az öledben lenni, éppúgy igényli a sok, folyamatos fizikai kontaktust, mint a tiszta pelust vagy az anyatejet. Ne hagyd sírni, kérlek!

2010. okt. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem kell rögtön megkövezni, csak kérdeztem. Nem szeretném , hogy a 3 éves gyerekem ne tudjon egyedül elaludni, vagy féljen egyedül lenni a kiságyába. Nyilván azért szültem, mert szeretem, de ez nem hiszem, hogy azt jelenti, hogy éjjel nappal fogom a kezét. Azt is gondolom, hogy a gyerekek sírnak, nem csak azért mert valami nagy bajuk van, hanem mert ez az egyetlen kommunikációs eszközük. Ráadásul szerintem néha azért sír, mert túlpörgött ébrenlétkor, és nem tudja hogyan aludjon el. Ezért kérdeztem ki hogy oldja ezt meg. Nem vagyok egy szemét, aki direkt kínozza a gyerekét. A többieknek köszönöm a válaszát.
2010. okt. 8. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, a 2 hetes babát nem lehet elkapatni!! Neki Rád van szüksége, bújjatok össze, ringasd, énekelj neki, csak legyél mellette! Én se hagytam sírni, pedig hasfájós volt, még 5 hónaposan is inkább ringattam, ha nem tudott elaludni, aztán egyik napról a másikra, nem volt jó neki az ölemben elaludni, hát betettem a kiságyba. Azóta egyedül alszik el, nincs vele gond. Mindjárt 10 hónapos, kezdi próbálgatni az akaratát, és igenis néha, ha nem lát keserves sírásba tud kezdeni, de elég annyi hogy visszamegyek, szólok neki mondjuk a fürdőből hogy megyek, hallja a hangom és megnyugszik.
2010. okt. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!