Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17hónapos kislányra mit...

17hónapos kislányra mit adnátok temetésre?

Figyelt kérdés

A kicsiket is meghívták egy távolabbi családtag temetésére.

Urnás temetés lesz, rövid ideig tart, ezt a részét kibírnák a kicsik. Ha esetleg nyűgösködnek a templom kertjébe ki tudom vinni őket.

Viszont, mivel kicsik, nincs gyászruhájuk, a fiamat még csak csak egy sötétebb farmer és kisinggel letudom, de a lányomnak csak "harsány" ruhája van. Arra gondoltam, hogy egy halvány barnás tunika szerű kisfelső és valami aljat(esetleg egy leningset) adok rá. Ti erre mit szólnátok, ha így jelenne meg egy kisgyerek a temetésen?


A családi béke és cirkusz elkerülése végett az az opció kiesett, hogy ne menjünk, gyerekfelügyeletet se tudom megoldani:(


2012. júl. 17. 13:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Családi béke???Hát milyen már az a gyászoló ember aki elvárja egy családos anyától hogy a kicsikéjét is elvigye,apa is mehetne egyedül vagy te és akkor voltatok is meg nem is ,de hogy nem vinném a gyerekeimet az egy fix!!!!Szerintem a gyerekeid legyenek az elsők ,az már úgy sem sértődik meg akit temetnek...csúnya ezt olvasni de ez az igazság!!!!
2012. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A fiam már volt temetésen, egy éves volt, ő még élvezettel nézte a temetőben a madarakat, hallgatta a papot és a katonai lelkészt is, amíg beszédet mondtak. Ő még nem értette, hogy az egy temetés, nem rohangált el, csendben végigülte.(dédpapa temetése)

"érti" ha valaki beteg akkor az elmegy az angyalokhoz, és ott van, azt nem kell tudja még, hogy a testet teszik el egy dobozban.

2012. júl. 17. 14:04
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a tunika. Érthető h nincs fekete ruhája egy gyereknek.

AZ lehet hogy nem értik mi történik (főleg a kicsi), de nem vinném el akkor sem. Nekem a barátnőm kislánya ennyi idős, ő ha látná a sok embert sírni, akkora sírásba kezdene...oké,nem ismerem a gyerkőceidet

2012. júl. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
13-as vagyok: amugy kicsinál abból családi veszekedést ha egy kisgyerekes anyuka nem megy el a temetésre csak az apuka. otthon gyújtanék a temetés ideje alatt egy gyertyát, és megemlékeznék ugy. pláne hgy távoli családtag.
2012. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
ne haragudj,de én sem vinném semmiképpen!családi béke ide-oda NEM...a gyerek nem oda való!már ez is fura,hogy meghívták?!ilyet... a fiam 14 hónapos, imádott nagypapám temetése nemsokára lesz,de a fiamat meg sem fordul a fejembe temetésre vinni...egy barátnőm vigyáz rá!szerintem te is old meg valahogy ne vidd őket oda...
2012. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
14 hónapos volt a lányom, amikor apukám meghalt és természetesen elvittük a temetésre. A sír mellett nem volt velünk, a barátnőm fogta kicsit távolabb. Most 8 éves és abszolút nem emlékszik a nagypapája temetésére, és nem lett lelki beteg sem.
2012. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem adj rá fehéret, mert a fekete tömegben a színes furcsán nézne ki. Esetleg sötétkéket és kis farmert. A gyereket is el kell vinni a temetésre, búcsúzzék el ő is. Nem lesz semmi baja a gyermeknek, ellenben aki nem viszi el, az kárt tesz a gyerek lelkében. Olvassatok egy kis gyerek-pszichológiát. Amúgy éppen mi is temetésre készülünk egy 15 hónapos meg egy 3 éves picivel.
2012. júl. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!