Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több helyen olvastam, hogy a...

Több helyen olvastam, hogy a mozgásfejlődési ugrás okozhat rossz alvást a babáknál. Ez mit jelent? Mikor tapasztaltátok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így tudom és nekünk be is jött. Az alvászavarból tudtam - valami készül.

Nehezebben, nyugtalanabbul aludt el, éjjel többször is felkelt, enni kért, esetleg sírdogált. Korábban vagy éppen sokkal később kelt a szokásosnál.

Legerősebben 1 éves kor előtt volt, de úgy 1,5 éves korig még "csengett", az első, azt hiszem, a megfordulás volt, majd a négykézlábazás, felülés, mászás. Járni 13 hónaposan kezdett a kislányom, akkoriból már nem emlékszem ilyen éjjelekre.

2009. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk a felülés,felállás hozott ilyen szörnyű éjszakákat. Úgy örültem mikor 9 hónaposan egyedül felült, na azóta vége a jó világomnak. Előtte este 10től reggel 8ig aludt. Most néha nem lehet még éjfélkor sem lelőni. Tegnap este is elaludt cicin, betettem az ágyba, aludt nyugodtan, kb. 10 másodperc múlva, mint akinek eszébe jutott valami, kipattant a szeme, és már ült állt fel. Aztán ha ilyenkor visszafektetem vagdalja magát, ordít míg fel nem ülhet. Sokszor már olyan fáradt, hogy összerogyik a lába, de nem adja fel.

Egy csomószor ébredtem már arra éjjel, hogy sír, nyafog. Odanézek, hát látom, hogy ül a kiságyban, alszik és sír. Visszafektettem és aludt tovább. Szóval ő még álmában is dolgozik.

Jah és 3 napja, mióta járunk biciklizni minden reggel 6kor ébred, és azzal nyit: eee tátá! Délelőtt addig nem hagy békén míg nem megyünk tátá.

Most 10 hónapos a kis csajszikám


Remélem hamarosan vége ennek, mert zaklatottak az éjszakáink.

2009. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!