Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítjátok (majd) a...

Hogyan tanítjátok (majd) a babáitokat, kinek köszönjön "csókolommal" és kinek "sziával"?

Figyelt kérdés
Én magam nem tudom megszokni, 33 évesen, ha egy gyerek azt mondja nekem, hogy csókolom de tulajdonképpen mi alapján tegezne le?? Ezt hogy lehet jól kezelni? Oda-vissza?
2009. júl. 13. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
A fiaim a közeli ismerősöknek, szomszédnak, barátainknak sziát köszönnek. Sztem kb. 3 éves korban, mikor oviba mennek ( ott ugye csókolomot kell köszönni), akkor kezdik tanulni. De az én nagy fiamnak (öt múlt) még csak most kezdtem elmagyarázni, mi a csókolom és a szia között a különbség. Nekem is furcsa ha csókolomoznak, dehát ez már csak a korral jár.:-)) Én nem bánom, ha tegeznek. Véleményem szerint a kölcsönös tisztelet úgy sem a köszönésen múlik, ha az kultúrált!
2009. júl. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hogyne! Mi is azt szoktuk mondani, hogy magázva is el lehet küldeni akárkit...akárhová..., meg tegezve is meg lehet adni a tisztességet. De sajna szerintem van olyan, aki megsértődik ha letegezik. A nővéreméknél pedig a keresztfiam óvodájában a gyerekek tegeznek mindenkit!!! Ez nekem olyan fura! Az én kislányom még csak 5 hónapos, de már ilyenen agyalok! Hülyeség? Még korai?
2009. júl. 13. 13:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, inkább most agyalj rajta, mint akkor sem, amikor már kéne:) Én azon gondolkodtam, hogy vajon a "csókolom"-ot ki lehet-e váltani a "jó napot kívánok"-kal egy kisgyereknél. Nekem vhogy jobban tetszik. Hülyén nézne ki, ha egy ovis így köszönne? (bocsi az off-ért)
2009. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha, hülyén. Akkor inkább "csókoljon", mint jó napot kívángasson egy kisgyerek:-))) Ebben is nehéz, és zavarbaejtő a magyar nyelv. Ez külföldön mennyivel egyszerűbb! Németben a Grüss Gott, vagy Hallo, bárkinek mondhato, angolban a Hello-ról meg nem is beszélve!
2009. júl. 13. 13:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Az én nagyfiam, akit ismer "szia, Attila bácsi"-t stb. köszön. Amikor elkezd köszöngetni, akkor kell folyamatosan javítgatni, majd folyamatosan ráérez, kinek hogyan kell köszönni. Persze ezt is folyamatosan tőlünk látja, tanulja meg. Amúgy meg van akinek tök mindegy hogyan köszönsz!:-)) A "jó napot kívánok" sztem is korai még egy kisgyereknek. A magázódás a magyar nyelv sajátja, de én úgy gondolom nem baj ez. Sztem a magyar társadalom még nem elég kultúrált ahhoz, hogy tegeződjön úton-útfélen. Na de ez az én véleményem!
2009. júl. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaja! Igazad is van! Köszi a válaszokat!
2009. júl. 13. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!