Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire kell figyelnem, ha...

Mire kell figyelnem, ha nyaralni indulunk mit készítsek mindenféleképpen a babának (gyógyszer, eszközök, stb. )?

Figyelt kérdés
Balatonra megyünk 9 napra, van a közelben gyógyszertár, bolt, stb. De ha lehet szeretnék mindenre előre gondolni. Sok mindent összekészítettem már. 8 hónapos a kislányom.
2009. júl. 13. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ebből lehet szemezgetni...



Fontos iratok:

TB kártya

Útlevél – Indulás előtt mindig ellenőrizzük le az érvényességét, mert 4 éven aluli gyermekek útlevele 2 évig érvényes!

Biztosítás – Amennyiben dombornyomott bankkártyánk van, automatikusan kapunk hozzá éves utasbiztosítást és a kártyadíjunk kétszereséért igényelhetünk hozzá belföldi balesetbiztosítást is! Vigyázat, az csak rád vonatkozik!


Útipatika:

Allergiakrém

Lázmérő

Lázcsillapító

Kalcium

Sebtapasz

Háziorvos telefonszáma

Fertőtlenítő szer

Úti kézfertőtlenítő

Rovarűző illetve valamilyen nyugtató krém, ami csökkenti a viszketés vagy irritáció okozta kellemetlenségeket

Napkrém


Tipp: Frissen vásárolt utazóággyal ne kísérletezzünk, próbáljuk meg a gyermeket beszoktatni pár nappal a nyaralás előtt az utazóágyba, hogy ne legyen túl sok számára az új élmény!



Ruházat:

Sapka vagy kendő, hogy a picik nehogy napszúrást kapjanak

Hosszú ujjú felsők, mert az esték hűvösek lehetnek

Esőkabát – Még akkor is vigyünk, ha babakocsin van esővédő fólia, mert ha ölben visszük a picit, akkor is jól jön egy esővédő ruha

Szellős, természetes anyagból készült ruhák, mert a melegben könnyen kidörzsölődhet a pici bőre a különböző anyagoktól

2 törölköző – Ajánlott egyet vinni a strandra és egyet vinni külön a pici számára. Sajnos a strandos törölköző mindig annyira homokos lesz, hogy nem egészséges benne törölközni!

Papucs: strandos és benti


Tipp: Olyan úszógumit válasszunk, ami keresztpántos a baba fenekénél, mert nyílt vízen a karúszó nem ajánlott, mivel a hullám ledobja a kezéről a gyereknek


Eszközök

Konnektordugót – A picik ide-oda tudnak kúszni-mászni, így könnyen bele tudnak nyúlni a konnektorokba! Megkönnyítjük a saját dolgunkat, ha viszünk magunkkal konnektordugót a biztonság kedvéért! Ne felejtsük el az univerzális konnektor adapter, így biztosak lehetünk abban, hogy elektromos eszközeinket minden országban tudjuk használni!

Autós cumisüveg melegítő

Pótcumi


Tipp: Vigyünk magunkkal felfújható gumicsónakot! Azon túl, hogy a gyermekek nagyon fogják élvezni ezzel a pancsolást, még a pici gyerekeket meg is tudjuk benne esténként fürdetni, így nem kell egy komplett kádat magunkkal vinni!

Körömvágó szett – Igyekezzünk olyan babaápolási készletet venni, amiben minden van, hogy ne az utazás során döbbenjünk rá, hogy mi hiányzik!

Szélsátor

Szobahőmérő – Általában nagy különbség van a felnőttek hálója és azok a szobák között, ahol a kiságy van. Általában a legnagyobb hely, ahol az utazóágyat elhelyezhetjük, az erkélyablak előtt van, így több fokkal hűvösebb lehet a baba alvóhelye és mi ágyunk között!

Alvóka vagy Úti barát – Ajánlott a kedvenc játékokra egy cetlit tenni, hogy hova küldjék vissza, ha valahol elhagyjuk! Semmi sem teheti jobban tönkre egy kisgyermek nyaralását, mint egy elhagyott alvótárs!

Háti hordozó, kenguru vagy hordozókendő a városi nézegetéshez

Orrszívó – Ne felejtsük el, hogy nem mindegyik országban lehet porszívós orrszívót kapni. Személyes tapasztalatomból tudom, hogy Lengyelországban csak kézi orrszívót találtunk, ami egyáltalán nem segített a fiamon. Így haza kellett jönnünk nyaralás helyett!

Babavíz – Ellenőrizzük, hogy az adott országban fogyasztható-e az ivóvíz. Ha nem, akkor érdeklődjünk, hogy hol kaphatunk palackozott vizet vagy ha autóval utazunk, vigyünk magunkkal babavizet, amit forralás nélkül adhatunk a babának!

Bébiétel – Ha gyermeknek van olyan étele vagy megszokott márkája, ami nem kapható az adott országban, akkor abból ajánlott betáraznunk, hogy a kicsi teljes életvitele ne boruljon fel teljesen!



Tipp: Nézzük meg, hogy az adott térségben van-e honos mérgező növény és hogy ezek hogy néznek ki! Így tudjuk, hogy mire kell odafigyelnünk!

Szúnyogháló az utazóágyra

Napernyő a babakocsira

Naproló az autóba

Thermopohár – Praktikus dolog, így kint hagyhatjuk a picik italát és nem forr fel benne az innivaló!

Utazóágy

Pelenka

Zseblámpa – Idegen apartmanban megkönnyíthetjük a saját dolgunkat, ha van egy zseblámpánk, így a gyermek éjszakai ellenőrzése során nem megyünk neki mindennek!

Úszó pelenka

Sterilizáláshoz alkalmas eszköz

2009. júl. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én kislányom 9 hónapos volt mikor voltunk nyaralni. Én szó szerint mindent vittem amit itthon is használunk. Még a babakádat és hősugárzót is. Utazóágy nem kellett, mert ott meg tudtuk oldani az alvást. Én előre bevásároltam bébiételekből, hátha ott nincs a közelben olyan amilyet szeret. Vittem babavizet teának, nem mertem neki az ottani vizet adni még forralva sem. Szúnyogriasztó spray, bár végül nem kellett, mert nem volt szúnyog. Naptej. Rengeteg játék.

Szóval próbáltam minél több ismerős dolgát elvinni, hogy ne legyen számára minden teljesen idegen. Még így is kicsit megviselte, nagyon anyás lett, kb. egy hónap kellett, hogy "leakaszkodjon" rólam. Amúgy nagyon élvezte.

2009. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!