Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehet lágyítani egy 3...

Mivel lehet lágyítani egy 3 hónapos baba székletét?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hete csak segítséggel (hőmérőzéssel)tud kakilni, és akkor is sokkal sűrűbb-krémesebb állagú, mint eddig volt.

Csak anyatejes, plusz néha egy kis mecsek baby teát kap.

Nem hőmérőzöm állandóan, csak ha látom rajta, hogy már nagyon nyomná.


2009. júl. 12. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj több folyadékot adni neki pl kamillatea még lazit is,vagy pedig pár kanál frissen reszelt almalevét.Én 2 hónapos koruktól adtam minden nap 3-4 kávéskanállal,nem fájt a hasuk,és nem volt gond a székletükkel sem.Koraszülött osztályokon 6 hetes kortól adnak nekik gyümölcslét!Szép napot !
2009. júl. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem írtad hány naponta van széklete.Anyatejes babáknál előfordul hogy akár 7-10napig sem kakilnak mert felhasználják amit megesznek és nem igazán kell közbeavatkozni.A sok "megindításnak" köszönhetően csökken a szervezet automatikus ingere az ürítésre,és szorulásosabb lesz mint előtte.Kamillatea jó,és nekünk a baracklé vált még be,igaz nálunk 5hósan volt nagyobb gond,köszönhetően az állandó beavatkozásnak.Én sem hittem akkor hogy normális a több napos szünet...
2009. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekün leavolac szirupot kellett használnunk míg be nem vezettük a gyümit. Nem szívódik fel, alig kell belőle, semmi ártalmas nincs benne!!!

Ezen kívül semmi sem hatott. Kb beadás után 4 órával érkezik a kaka.

2009. júl. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bevállt az is, ha én ittam kamillateát. Az anyatejen keresztül a picim is kapott belőle, és sűrűbben, hígabbat kakilt. Esetleg próbáld ki Te is.
2009. júl. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kamilla tea nagyon jó,én is ezt itattam a kislányommal.Még ő sem volt 4 hónapos,amikor adtam neki őszibaracklét.Az alma úgy tudom(banán is)inkább a hasmenésre jó,mert "megfogja" a székletet.
2009. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor marad a kamilla tea, a hőmérőzést pedig próbálom kerülni.

A kamilla teából mennyit adjak, hogy hatásos legyen, de még ne okozzon hasmenést?

2009. júl. 16. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Egész világos kamillát készits,és 2 szopi között vagy szopi előtt kináld me vele 20-40 ml.max.Az alma valóban hasfogó,de anyatejes csecsemőnek az igazi lé kicsit gyorsitja a sav miatt az anyagcserét.Őszibaracklétől előfordulhat pici korban hasfájás.
2009. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ittunk ma kb 30ml kamillát, remélem fog használni. Köszi!
2009. júl. 17. 16:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!