Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit vártatok a második...

Mennyit vártatok a második babával?

Figyelt kérdés

11 hós a kisfiam, és egy hete mindennap többször eszembe jut, h jó lenne egy kistesó. Gyeden vagyok itthon, és annyira hiányzik, olyan nosztalgiával gondolok vissza, arra, mikor a fiam újszülött volt. Elővettem a ruháit is, és azokat nézegettem. Kezdek meghülyülni?

Nem is tudom, h férnénk el még egy babával, ráadásul jön ugye, h csak 2 évet lehetünk itthon a gyerkőcökkel. Az a fura, h nagyon rossz volt terhesnek lenni, de most az is idillinek tűnik, hányással, gyomorégéssel stb.

Szerintetek? Mi vitt rá, h hamar bevállald, vagy későbbre halaszd a kistesót?


2009. júl. 11. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt gondold végig, hogy egészségügyi szempontból készen állsz-e újabb terhességre. Abbahagytad-e már a szoptatást? A szervezeted ásványi anyag és vitaminkészletei rendben vannak-e?

Továbbá, hogy a két kisbabát tudod-e majd egyszerre szépen nevelni? Nem lesz-e túl sok? Érdemes utánanézni, hogy egy 2 éves kisfiú mi mindent csinál, és mennyire köti le az anyukát, stb. Mert ugye azt már tudod, hogy egy kisbaba mit jelent.


(Én is hasonló dolgokon dilemmázok, én az egyéves fiam mellé bevállalom a másodikat.)

2009. júl. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben járok, mint te. A fiam 11 hónapos múlt, és mi már próbálkozunk 3 hónapja a kistesóval. Eddig sajnos sikertelenül:( (még szoptatok, és elég hosszú a ciklusom, sajnos még nem állt be). Az én családomban szinte mindenkinél max. 2 év korkülönbség van, és nekem mindenki (ismerősök is hasonló cipőben) azt mondta, hogy igaz, hogy kb. egy évig nehezebb, utána viszont sokkal jobb, hogy kisebb a korkülönbség. Én is ezt igazolom, a húgom a legjobb barátnőm:)
2009. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Barátnőmnek pont akkora fia van, h ugyanaz a korkülönbség, mintha most bevállalnánk a következőt.

Nagy a dilemma:)

2009. júl. 11. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:

amikor a fiam 1éves volt,már a pocakomba költözött a huga. 20hó lesz közöttük. nekem 6 hós volt a fiam amikor támtört ez az érzés,de kellett még várnom mert császáros voltam.ahogy letelt 9hó,mentünk dokihoz,aki mondta h hajrá.


én bennem annyira erős volt a vágy,h semmi másra nem tudtam gondolni-persze a fiam és a férjem mellett-és most is mérhetetlenül boldog vagyok.


biztos nem lesz egyszerű,de valahogy a problémák eltörpülnek a boldogság mellett :) valahogy csak lesz?? :)


ha ennyire erős a vágy,vágjatok bele,ki tudja mi lesz később

2009. júl. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Juj, nincs kontra vélemény. Vágjunk bele? Most ugyanazt érzem,mint mikor eldöntöttük az első babát:)
2009. júl. 11. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem még csak 6 hós a fiam, de már eldöntöttük, hogy 1,5 év korkülönbséget szeretnénk. Nagyon vegyesek az érzéseim, mert egyrészt a fiam teljesen betölti az életem (jó értelemben, mert nagyon jó baba) és félek a terhességgel járó maceráktól, másrészt már nagyon várom is a kistesót (akit még csak fejben tervezünk), rengeteget gondolkozom rajta, hogy mi lesz, ha majd újra terhes leszek vagy ha megszületik majd stb. Ráadásul még teljes időben szoptatok és még nem jött meg a menzeszem a szülés óta, úgyhogy az se biztos, hogy akkor jön majd, amikor szeretnénk, folyton számolgatom, hogy kellene haladni az elválasztással. Az előttem szólókkal egyet értek, érdemes bevállalni, úgyhogy hajrá! Én már nagyon várom, hogy jöjjön a második, annyira jó a babázás! És félek is tőle, hogy kettővel nem lesz már ilyen jó. Szerintem ez nehéz döntés és elhatározás kérdése. Azon is sokat gondolkozom, a nagyobb hogy fogja viselni a helyzetet.

2009. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez a fő kérdés, a fiam hogy viselné, mert eddig a nap 24 órájában Vele vagyok. És a türelmet sem tudom, nagyon vacak volt terhenek lenni, szinte végig émelyegtem, égett a gyomrom, és nem tudtam aludni. Ha most egy kistesó miatt megromlik a viszony, azt utána vissza tudnám állítani? Azt is gondolom, h nagyon önző vagyok, hiszen a fiam nem kért kistesót, és én meg a nyakába hozom:( Mikor lehet, h még csak rám van szüksége...
2009. júl. 12. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló vagyok: hosszútávon nagyon jó lesz neki a testvér és jó, ha megszokja, hogy nem ő a világ közepe. Attól még szeretheted, hogy nem mindig vele foglalkozol. Nagyon összetett ez a kérdés, és szerintem legelőször önmagadban kell tisztáznod, hogy mit akarsz, és aztán tartsd magad ahhoz. Mint írtam, én már várom, h útban legyen a kisebbik, biztos nem lesz könnyű, de nagyon izgalmas lesz. Mióta a fiam megszületett, kimondhatatlanul boldog vagyok, miléyen jó lesz, ha már ketten lesznek! Gondolkodj pozitívan, az is sokat segít!
2009. júl. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, és többi válaszadónak is. Megjött a mensim, most kicsit abbamaradt a folytonos ezen gondolkodás, lehet, h hormonális volt, az a sürgető érzés, h babát akarok. Azt hiszem, egy pár hónapot még várok, és újra felteszem magamnak a kérdést:)

Jó babázást mindenkinek!:)

2009. júl. 13. 12:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!