Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez igaz lehet vagy kamu? Ti...

Ez igaz lehet vagy kamu? Ti elhinnétek?

Figyelt kérdés
Az anyuka állítása szerint a hat és fél hónapos babája felül, mászik, feláll, oldalra lép néhányat illetve egy kézzel kapaszkodva áll. Emellett állítólag egy lépcsőfokot is felmászott valahogy. Nem látták, hogyan csinálta, de mire odaértek a konyhába, egy fokot felment és ott kapaszkodott a babakerítésbe. Igaz lehet vagy csak nagyot akar mondani az anyuci?
2012. júl. 8. 14:29
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kamu, csak kicsit túloz. Simán felülhet egy 6 hónapos és fel is tudja húzni magát állásba. Nem egyformán fejlődnek a babák. Azt nehezen hiszem, hogy lépkedne, de a mászást sem zárom ki. De ha nem látták hogy csinálta, kicsit jobban kéne vigyázni a gyerekre, ha ilyen aktív, mielőtt kellemetlen és fájdalmas meglepetésben lesz részük.
2012. júl. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

ha még csak a fiam lenne meg, aki most 3,5 éves, azt mondanám, hogy kamu, mert ő 9 hónaposan kezdte ezeket csinálni, és mindent jó ráérősen.

A kislányom viszont, mindent hamar.

3,5 hónapos kora óta fordul hasra, 4,5 hónaposan vissza is fordult.

Most 6,5 hónapos, kb. 2-3 hete négykézlábra áll, a fenekét az égbe tolja, pár "lépést" már halad előre is, azaz mászik. Hátrafelé kúszik már egy ideje.

Négykézlábből kiül, de eldől, még nem stabil, ha ültetjük (néha-néha, de sosem 1-2 percnél tovább), bármibe bele tud kapaszkodni feláll, de ez még baromi instabil, ennek ellenére le nem kötözhetem.

úgyhogy ha a lányomnál egy fokkal ügyesebb, akár igaz is lehet.:)

2012. júl. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

A lányomról van szó? :))))

Igen, pont így csinálta ezeket!

Ahogy előttem is írták, minden gyerek más ütemben fejlődik! Van akinek csak 8-9 hónaposan ül fel a gyermeke, vagy csak akkor kezd el forogni.

6 hónaposan felült, a lányom, egy hét múlva mászott, rá egy hétre felállt, rá egy hétre lépegetett a bútorok mellett! Mászott, ha valamihez oda ért, abban kapaszkodva felállt, mikor vége volt pl. a bútornak, mászott tovább a kanapéhoz, ott megint felállt....

Nagy baba volt, most is nagyobb az átlagnál!

Viszont, egyedül menni csak első szülinapja utánn kezdett el 2 héttel.

Beszélni 3 évesen kezdett el, szobatiszta most lett 3,5 évesen!


Mindenki mindent más ütemben csinál, nem kell hitetlenkedni, írígykedni, mindenki más!


Barátnőm fia 10 hónapos, úgybsétál csak az egyik kezét kell fogni, és le esett az állam, mikor meglátta a macskánkat, és azt mondta cica.


Azok után hogy a lányom három éves koráig gagyogott, nem rég mondta ki hogy cica, ez nekem hihetetlen volt, de mégis igaz, mert hallottam, láttam hogy tepert a cica után, és mondta hogy Cica!

2012. júl. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Fiam mikuláskor lépett az ágy mellett két lépést. Az ágyig mászva ment. Mikuláskor volt 6 hónapos 6 napos pontosan.


Nem értem miért nem hiszik el az anyukák, hogy nem egyformák a gyerekek.

Másik fiam 10 hósan állt fel.

2012. júl. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Uhh, amikor ilyeneket olvasok, mindig kicsit elbizonytalanodok... Az én kicsikém nem igazán hajlandó egyenlőre semmi ilyesmire. Mindegy, egyszer csak elkezdi majd, de jó olvasni, hogy ennyi ügyes baba van :)
2012. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg lehetséges, de azt azért tudod, hogy az a jó, ha minél később áll fel! Ez nem versenyistálló, semmi jelentősége a későbbiekben, hogy ki hány hónaposan csinál valamit. (a járás, állás is a gerinc miatt jobb egy picit később)

Nem kell semmilyen hősködővel foglalkozni, mert ez kizárólag genetika, az anyukának ebben semmi érdeme nincsen.

2012. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
sztem itt senki sem hősködött. és biztos h senki sem erölteti a korai állást-járást/nem is lehetne
2012. júl. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Én elhiszem. Vannak korán fejlődő ügyes babák.

Mi babánk is mindent sokkal előbb csinált mint mások.

Akiknek későn csinálta el tudom képzelni hogy nem hiszik el, de én igen!

2012. júl. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Az, hogy lépcsőfokon felmászott,azt nem hiszem de ki tudja. Fiam 6 hónaposan mászott,felállt, 7hónaposan ült stabilan egyedül,és lépegetett bútor mellett.Unokatesóm kislánya ezeket 3 hónappal később csinálta,fiam 11 hónaposan lépegetett, 12 hónaposan rendesen ment,most 14 hónapos és szalad,az a kislány most 15 hónapos és csak most kezdett el járni,ez gyerek függő nagyon.
2012. júl. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya felállt 6 hónaposan, sőt elkezdett kapaszkodva menni. És Ő is (barátnőm) ugyanennyi idősen állt fel először!!!
2012. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!