Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 napos babám állandóan sír,...

9 napos babám állandóan sír, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Csak cicin hajlandó elaludni, de amint beteszem a kiságyba felébred és sír, pedig jól van lakatva. Meddig hagyjam, hogy sírdogáljon? Ha kifárad elalszik, vagy inkább mindig felvegyem és vigasztaljam? Félek megszokja, hogy mindig felkapkodom és akkor mi lesz?
2008. máj. 3. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
A babádnak szeretetre és biztonságra van szüksége. Nyugodtan aludjon el a cicin. Sose hagyd sírni, mert örökre elveszítheted a bizalmás és a másokba vetett bizalma is csorbát szenved. Amikor kifárad és elalszik, feladja. Ha mindig felkapkodod, megalapozod a bizalmát, sosem, fog sírni, ezáltal egy kiegyensúlyozott babád lesz. Egy 3 hónapos kislány anyukája.
2008. máj. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

na´lunk ugyan ez volt.A babádnak szüksége van rád.Annyira kicsi még.Gondolj bele,hogy 9 hónapig eggyütt voltatok,most pedig...Ne hagyd öt sírni.Elmúlik majd idövel.nálunk 2 hónapig tartott.Volt,hogy velem aludt a nygyágyban a mellkasomon,mert me´sként nem volt hajlandó.Sokszor a kezemben aludt el,és úgy lett letéve.

Most 13hetes,a saját hején alszik,és egyedül.Ezt mind magától tanulta,sírás nélkül.

Engedj a kényeztetésnek,mert olyan gyorsan nönek,e´s ezt az idöt nem tudod visszahozni.

2008. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igazuk van az előttem szólóknak, de neked kell eldöntened, hogy végig a karodban akarod e tartani, amíg alszik. Te tudsz így pihenni (ha szükséged van rá), vagy főzni/mosni/takarítani...stb? Mert sajnos nekem nem volt aki ezt megcsinálja helyettem, főleg a második gyereknél az ember meg sem teheti, hiszen ott az első. Persze, szeretetre van szüksége. Ez tényleg így van, nem vitatom. És lehet lepontozni, de az én gyerekeim komfort-cumisak volta, és emiatt csinálták. Amint letettem őket, jött a sírás. Egészen addig, amíg cumival nem pótoltam magam. Tudom, hogy ez akár csúnyán is hangozhat, de a szopási készségüket nem rontotta, szerencsére bíznak bennem, és szeretem őket, ők is engem. A 3 éves kisfiam naponta legalább 20-szor jön oda magától, megölel, és közli: annyira szeretlek anya!

Boldog babázást! :o)

2008. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell tanulnia egyedül is ellennie egy darabig. Persze szeresd nagyon, és ha valami baja van, akkor ne hagyd sírni, meg általában ne hagyd nagyon sokáig sírni, mert beleéli magát és nem tud lenyugodni. De öt-tíz perc sírás nem árt neki, és a kapcsolatotoknak sem. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem "illik" manapság a saját pihenésünket is szem előtt tartani. Egy kisgyerek érkezik a családba, akit mindenki imád, és a legjobbat akarjuk neki, de meg kell tanítanunk alkalmazkodni a család többi tagjához. Nem állítom, hogy ez törvényszerű, de én valószínűnek tartom, hogy ha egy gyereket nem tanítanak meg alkalmazkodni, és az ő kényelme, kedve mindenki felett áll, mindig csak hozzá alkalmazkodnak a szülők, akkor abból a gyerekből később hasonló felnőtt lesz, ezt fogja másoktól is elvárni. Persze ez sarkított, de azért tényleg érthetetlen, hogy a szülők igényeiről beszélni miért olyan arcpirító dolog.
2008. máj. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Van elég tejed? Az enyém akkor csinálta, amikor nekem nem volt...
2008. máj. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kórházban szépen gyarapodott, volt elég tejem. Még csak 3 napja jöttünk haza, holnap tudom megmérni, remélem azóta sem lett kevesebb a tejci.
2008. máj. 4. 11:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megnyugtatni a kiságyban.Beszélj neki,cirógasd,adj neki sima cumit,stb...Attól nem fogja elvesztenia bizalmát,hogy nincs mindig felvéve ha sír.Érzi,hogy ott vcagy mellette,vele foglalkozol,de nem veszed fel.Különben félő,hogy hozzászokik,hogy csak sírni kell és anya ugrik.Én sem tartom helyesnek,hogy mindent a babab alá rendelünk.Szerintem is hozzászokik és elvárja majd késöbb is mindenkitől,de főleg a szüleitől.No és ha valami nem úgy lesz,ahogy szeretné,akkor jöhet a hiszti késöbb,mert azzal el tud érni dolgokat.
2008. máj. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia.Itt ugyan más a kérdés,de a válaszok valamennyire ide is illenek,akár a picit későbbiekre nézve.Persze a vélemények megoszlanak.Én írtam a 15 hetes vagyok,pocakomban van a babóm...

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2008. máj. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!