Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukám azt tanácsolta, hogy...

Anyukám azt tanácsolta, hogy este krumplis tejet adjak a babónak és szépen alszik reggelig. Kevés neki az anyatejcsi. Lehet krumplis tejcsit adni?

Figyelt kérdés
4 hónapos lesz nem sokára, 15 hetes. Mit gondoltok róla. Csak szopizik. Viszont én em bírom az éjszakai etetéseket, nappal nekem sok a meló éjjel pihennem kell, hogy bírjam. Próbálkozzak vele? Vagy mit tegyek? Apa segített eddig és tudtam nappal is pihizni, de mostmár nem ér rá, alig van itthon és minden rám marad.
2008. máj. 2. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha krumplis anyatejre gondolt, az oké, de én inkább hipoallergén tejpépet adtam ugyanemiatt a babának. Van amit 4 hós kortól lehet adni.
2008. máj. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha az anyatejbe teszed a krumplit, szerintem az nem okozhat gondot, egy próbát megér, hiszen négy hónapos gyerek krumplit is ehetne már (mondjuk a tápszereseknek javasolják akkor a főzelékek bevezetését, de a lényeg az, hogy baja nem lesz tőle). Csak ez olyan furán hangzik. De én is megpróbálnám, ha anyukám mondaná. Ha más mondaná, akkor tuti nem, de anyukám olyan mintaszerűen nevelt fel két gyereket, hogy száz százalékig megbízom abban, amit mond. Szerintem te is így lehetsz ezzel, hiszen életben vagy :) Azért nem minden hülyeség, amit régen csináltak, nem árt néhány ilyen trükköt eltanulni a nagyiktól, tudják mit csinálnak. Különben az éjszakázást én is nehezen viseltem, azt modnták a barátnőim, amíg éjjel is szoptattam, olyan voltam, mint egy zombi, és ezt én is érzékeltem. De azért nem ártana kikérni a védőnő vagy gyerekorvos véleményét is. Bár ha az enyémnek ilyet mondanék, szerintem szívrohamot kapna, mert annyira takönyv alapján akar minden gyerekhez tanácsot adni, hogy az hihetetlen. Szerinte ahogy le van írva, úgy kell, hat hónapig csak anyatej, egy perccel se korábban kapjon mást, vagy négy hónapig tápszer, és el ne merjek térni egy kicsit sem, mert ezt így kell. Szóval nem tudom, ha normális a védőnő, akkor vele meg lehet ezt beszélni, de ha ilyen merev, akkor nem érdemes.

Bár én arra is tudok gondolni, hogy nem az a baj, hogy kevés neki éjszakára a tej, hanem egyszerűen még nem elég nagy a gyomra és egyszerűen nem fér bele annyi, hogy egész éjszakára feltankoljon. Bár négy hónaposan már elvileg lehetne, az enyém már egy hónaposan átaludta az éjszakát magától, de hát ugye nem egyformák a babák.

2008. máj. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi csajok. Persze anyatejcsire gondoltam.

Holnap próba!:)Majd meglátjuk.

Igen az én anyukám mindig jó tanácsokat ad.Imádom.

2008. máj. 2. 22:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod, de nem biztos, hogy segíteni fog. Nem akarlak elkeseríteni, de a babák nagy része nem azért ébred éjjel, mert annyira éhes, vagy mert nem bírná ki reggelig kaja nélkül, hanem egyszerűen azért mert még NEM KÉPES ilyen hosszan aludni egyfolytában. Az éjszaka átalvásához kell egy bizonyos fokú idegrendszeri érettség, amit a babák egy része korábban, más része később ér el. Ha másfél-két évesen még mindig ébred éjjel, még az is normális, de ha kezdettől szépen alszik, az is.

Vannak praktikák, amik beválhatnak, ha abba már érett rá, de ha nem , akkor hiába bármilyen csodamódszer.

Kitartást és pihentető éjszakákat kívánok!

2008. máj. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Átalussza az éjjelt már 3 hetes kora óta, de most 1 hete nem akar aludni és felkel. Náthás volt és a dugult orra miatt ébredt fel, aztán szerintem rászokott. Ezért gondoltam, hogy megpróbálom visszacsalogatni a hosszú alvást.Mert este olyan gyorsan elalszik, és alig eszik. Nemtom miért.

Na majd kiderül mi lesz.

2008. máj. 3. 07:36
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez csak időszakos jelenség (3. válaszoló vagyok). Ugyanis 3 hónapos kora körül (nem feltétlenül pontosan akkor, csak körülbelül) van egy növekedési ugrás. Nappal nem kér többször cicit? Mert ilyenkor általában többsazöt kérik a cicit és éjjel is gyakrabban kelnek enni (ebben az esetben mégis azért, mert éhesek). Ettől több lesz a tejed és egyszerre többet tud enni, majd lassan visszaáll minden a régi kerékvágásba.

Ha csak ez a baj, akkor egy- ,esetleg két hét és beáll a régi rend újra.

Ja és még valami: amikor új mozgást fedeznek fel (hasra-hátra fordulás, aztán később az ülés, mászsás, majd utána a felállás, járás) olyankor is többször ébrednek éjjel ugyanazért, amiért mi sem tudunk jól aludni, amikor valami új, izgalmas dolog történik velünk. Egyszerűen felszínesebben alszik és az új tudománya okozta izgalom felébreszti. Ez bármelyik új mozgásnál előfordulhat, akár mindegyiknél is, de lehet, hogy egyiknél sem. Erre viszont nincs praktika, de sokan ezért alszanak együtt a babájukkal, mert könnyebb visszaaltatni és ők is többet pihennek.

Megint csak kitartást tudok kívánni!

2008. máj. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is kipróbálnám a helyedben, de először délelőtt adnám neki, hogy lássam hogy reagál rá a szervezete. Éjszaka nehezebb ellenőrizni, hogy mi van vele. Ha minden ok, akkor következő nap már adhatod éjszaka. Nekem is 3,5 hónapos a kislányom, 3 hetes korától átalussza az éjszakát és nekünk is volt egy 10-12 napos körünk, amikor éjszaka is felkelt, de már 5 napja újra jól szundizik, szerintem a fogcsírák kezdett belül valamilyen mozgásba, és most szünetelnek. Szerintem a jó alvó babák ezért kelnek időnként néhány napig éjszaka.
2008. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 6 hónapos koráig, semmiképpen nem adnék neki mást az anyatejen kívül. Most alapozod meg az immunrendszerét. Még rengeteg krumplit ehet..Amúgy az sem baj, ha felkel. Az éjszakai szopi nagyon fontos. Én is fáradt vagyok, de én elfogadtam ezt az állapotot. Amúgy én leegyszerűsítettem, az első ébredésnél magam mellé veszem és reggelig együtt alszunk. Így mindenki kipihet, már amennyire egy baba mellett lehet:)

Nagyon fontos ez az időszak, megérri befeketni, még akkor is, ha kevésbé tipp topp a lakás. Amúgy én meg tudom így oldani..

2008. máj. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
megéri, kipihent.....bocsi
2008. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Baja nem lehet tőle, az biztos. De nem biztos, hogy használni fog. Az én fiam már három hónaposan kapott krumplit, mert a doktornő javasolta, ugyanis elapadt a tejem és a tápszertől nagyon gyorsan kezdett hízni, így be kellett vezetni a főzeléket. És makk egészséges! Szóval bajt nem csinálsz, csak lehet, hogy valami más zavarta meg az éjszakai alvását, valamiért jobban felébred. Mert ugyebár a babák (és a felnőttek sem) nem alusszák át egyhuzamban az éjszakát, fel-fel ébredünk, majd visszaalszunk. Na most a te picid valamiért éppen nyugtalanabbul alszik talán, ezért nem tud visszaaludni, hanem téged akar, hogy te megnyugtasd és segíts neki visszaaludni. Lehet, hogy valójában nem is éhes, elég lenne, ha csak kicsit ringatnád, vagy megitatnád, akkor nem szokna annyira hozzá, mert hát ha hamit kap, akkor ehhez könnyen hozzászokik, de ha azt tapasztalja, hogy nagy nagy szeretettel felveszed, de enni nem kap, akkor egy idő után megunja és nem ébred fel csak ezért.
2008. máj. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!