Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattátok a prevenar-t?

Beadattátok a prevenar-t?

Figyelt kérdés
Ha igen miért, vagy miért nem? Sokaknál nem értem, hogy a prevenárt ami ingyenes szó nélkül beadatják, a többi nem kötelező oltást meg azzal az indokkal nem adatják be, mert hogy úgysem véd mindentől, meg nem kell annyi oltás. Most hogy is van ez? Kérlek őszintén írjátok le a véleményetek erről.
2009. júl. 10. 10:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igen, beadattam, mert a nagyobbik lányomnak még nem járt (nem is tudtuk, hogy létezik ilyen), és azt még az ellenségemnek sem kívánom, amit végig kellett vele élnünk a bölcsis korszaka alatt! Egyik betegségből a másikba, 3 kg-t fogyott 1 hónap alatt, ami még egy felnőttnél is sok. A mai napig télen legalább havonta egyszer felsőlégúti megbetegedése van, pedig már 4 éves. Ha csak egy kicsivel is kevesebb betegséget kap meg a Prevenar miatt a kistesó, akkor már megérte.
2009. júl. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én beadattam a prevenárt!Nem azért mert ingyenes, hanem mert egy sima megfázásnak is lehet fülgyulladás a szövődménye.Nagyon jó dolgok ellen véd!A rota, nem adatom be,mert ezer más vírustól is elkaphat hányást hasmenést!Akkor minek adjak ki érte ennyit?Bárányhimlős én is voltam 30 évvel ezelőtt, mégis túléltem!Ha oda van figyelve a gyerekre nem hiszem hogy olyan nagy gondot okozna.A sok mindenféle oltásról meg csak annyit, hogy az immunrendszerünknek "munka" is kell, különben egy sima nátha is le fog dönteni a lábunkról.Sokkal nagyobb védettségat ad ha átesik egy két betegségen.Ugyanis mindentől nem lehet megvédeni őket akárhogy is szeretnénk!Lehet hogy a sok oltás így többet árt mint használ!
2009. júl. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Még scak annyit, hogy ismerek olyan gyereket (különböző helyekről), akik megkapták a bárányhímlő elleni oltást, ám a betegséget ugyanúgy elkapták az oviban. A rota ellen mondjuk én is beadatnám.
2009. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Az első vagyok. Nem értem, miért fáj az neked, ha valakinek nincs annyi pénze, hogy pénzes oltást (ami nem kötelező) adasson a babájának. Örülj, hogy neked van annyi, és legyél boldog!

2009. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A bárányhimlőt mindannyian túléltük szövődmények nélkül. Én nem értem, miért kell ez ellen oltani, ezt feleslegesnek tartom teljesen. A rota elleni oltást viszont nem, mert sok gyerek a kórházban köt ki miatta kiszáradás miatt. Ennek nem tenném ki.
2009. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
nem maga a bárányhimlő veszélyes, hanem a szövődményei, mint már írtam. agyhártyagyuszi, gyomorvérzés, ilyesmik is lehetnek... szóval az oltással elkapod a himlőt, csak szövődmény nem alakul ki. én ezért nem tartom hülyeségnek. a rota 36 törzsből 2 ellen véd, ennyi értelme van...
2009. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy a Te gyereked tápos és nem zabálja túl magát, de az enyém anyatejes, és bizony szokott büfizni.

Érdekes, hogy a bhimlő elleni is fizetős és beadattuk.

Képzeld drága babakocsim van, meg a pelenkát, babaápolásiszereket és ruhákat is drágán vesszük, de ilyen bunkó hangot nem ütök meg senkivel, mint Te.

És mondjak valamit?

A nagylányom 16 éves, megkapta az elsők közt a hpv ellenit, 130.000 ft volt, nem sajnáltam, mert a gyerekeimért élek.

Tisztetettel beszélek velük, de a te kölköd pont olyan bunkó lesz, mint te vagy másokkal.

Kérdezz meg 10 védőnőt, 9 azt mondja hogy igenis kibukja és akkor szart se ér.

A bunkó hangnem csak viszonzás.

inkább kutyád lenne...

2009. júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!