Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a prevenar...

Mi a véleményetek a prevenar pneumococus oltásról? Beadattátok? Vagy ha nem miért?

Figyelt kérdés
Az oltást 2 hónapos korban javasolják.Agyhártyagyulladás,,vérmérgezés,középfülgyulladás,tüdőgyulladás ellen...Tanácstalan vagyok beadassam e kisfiamnak..kicsit félek az oltásoktól...de mégis elég komoly betegségek ezek....tapasztalatokat,véleményeket kérnék...
2010. márc. 23. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő ajánlotta annó, így beadattam. Sajna már nem emlékszem, hogy mivel indokolta, de én sem vagyok híve az oltásoknak.
2010. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez az az oltás ami most lett ingyenes?

Mi csak egyet veszünk fel belőle, ha betöltötte az 1 évet! Ha jól tudom hármat kellene! Nekünk a gyerek doki így javasolta.

2010. márc. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi is beadattuk annó, még egy hátra van asszem 15 hósan. Nekünk az összes nem kötelező közül egyedül ezt az oltást ajánlotta a dokinőnk.
2010. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen ez ingyenes 3 olást kapna ....

Nem volt semmi mellékhatás?láz?hasmenés?stb?

2010. márc. 23. 20:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi is beadattuk ezt az egyet a nem kötelezők közül. A lányom külön kapta, nem a kötelezővel együtt, így egy oltásnál sem volt semmi baj. A doki azt mondta ha nem együtt adják be, akkor nem szokott semmi panasz lenni, ellenben ha együtt adják a kettőt, akkor gyakran előfordul láz és egyéb mellékhatás. Ő ezt tapasztalta. Mi hallgattunk rá és tényleg semmi gond nem volt.
2010. márc. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nálunk egybe kapta a fiam a kötelezővel, meg sem kottyant neki. Bár az első után fájt a combja, mert izomba kapta, de csak másnap reggel egy kis ideig. Már megkapta mind a 3-at, 1,5 éves.

2010. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a fiam mindig dipertével kapta, hőemelkedése volt, ennyi. szerintem megéri beadatni. a fiam sem kapott még semmi nem kötelezőt ezen kívül, 22 hónapos.
2010. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7,5 hós a lányom.A kötelezővel kapta 2 és 4 hósan a 3.at majd 15 hósan fogja kapni.Meg sem érezte még az oltást:))Nem kötelezőként még az agyhártya-gyulladás ellenit kapja mert azt beadattam a nagyobbiknak is.
2010. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én beadattam és semmiféle mellékhatás nem volt. Mondjuk még egy oltás hátra van a 3-ból.
2010. márc. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Beadattuk, hasznosnak találom, mert azért elég komoly dolgok ellen véd, főleg az agyhártyagyulladás szóval egy percig sem gondolkoztam. Nem kell félni tőle, eddig még sehol sem hallottam mellékhatásról. Viszont ajánlom még a meningococcus ellenit is, mert arról ritkábban olvasunk és hallunk, és a nem oltáspárti dokink szerint ami ellen véd, az ritka betegség, de halálos. Tehát ezen sem gondolkozom egy percig sem.
2010. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!