Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadattátok a prevenar-t?

Beadattátok a prevenar-t?

Figyelt kérdés
Ha igen miért, vagy miért nem? Sokaknál nem értem, hogy a prevenárt ami ingyenes szó nélkül beadatják, a többi nem kötelező oltást meg azzal az indokkal nem adatják be, mert hogy úgysem véd mindentől, meg nem kell annyi oltás. Most hogy is van ez? Kérlek őszintén írjátok le a véleményetek erről.
2009. júl. 10. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Én beadattam. És nem azért mert ingyenes, hanem mert a védőnő javasolta. A Rotát viszont nem, és azt sem azért, mert 38 ezerbe kerül, hanem a védőnő szintén azt mondta, hogy nálunk szerinte nem kell. (nincs nagyobb testvér, aki hazahozná a vírust az oviból-iskolából, és tiszta, normális, egészséges körülmények között él a baba).
2009. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

38 a rota? atyaég!

Mi a kisebbnek beadattuk a prevenart, akkor még pénzbe került. Mi jónak tartottuk, hogy a fülgyulladás ellen is véd. A kicsinek is beadattuk, most már ingyen. Szóval nem a pénz döntött, hanem a megelőzés kérdése. Influenza ellen is be fogjuk mindkettőt, és kullancs ellen is be van már a nagy, jövő februárban a kicsi is be lesz. A rotát sem gondolom hülyeségnek, de most kiakadtam, hogy ilyen drága!

2009. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen, 2 x 19.000 Ft. (kétszer kell beadni nekik szájon át a vakcinát). Csak azt nem értem, ha olyan babáknak ajánlják elősorban, akiknél tesó van, vagy a higiénés körülmények nem olyan jók, akkor ők hogy fizetik ki ezt az összeget? Magyarországon egyedül a százhalombattai önkormányzat fizeti a százhalombattai gyerekeknek a rotát, tehát ott ingyenes!
2009. júl. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

A rota ellen butaság, nagy részét kibüfizi a baba.

A prevenart beadattuk, mert sok kisebb fertőzés ellen véd.

Fél éves a kisfiam, de még nem volt beteg

2009. júl. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
már ne haragudj de milyen hülyeség az hogy kibüfizi a baba? A tied lehet kibüfizné, nyugtasd evvel magad! Enyém nem tette. Azért az érdekes hogy Ausztriában kötelező véfőoltás és nem éppen a rossz higiénés feltételekről híresek. Mivel sokan nem írtak ezért már biztos avgyok benne hogy csak a pénz miatt nem adatjátok be, inkább veszitek a drága babkocsit meg ruhákat. Persze mert azt mások is látják. Elég szomorú
2009. júl. 10. 11:44
 6/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!!

Olveasva az utolsó beszólásod, nagyon felháborodtam!!

Én beadatnám, de sajnos a gyedemből és a férjem 30000 Ft munkanélkülijéből sajna nem tudom, még a bárányhimlő ellenit sem kifizetni! Már bocsáss meg! De ha valakinek szuperszónikus babakocsira telik, meg márkás rucikra, akkor nem hiszem, hogy gondot okoz neki! Nekem 14 éves babakocsiban van a gyerekem és az ismerősöktől kapott rucikban! Úgyhogy kérlek ne általásosits!

2009. júl. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

húúú hát ez nem semmi, ne haragudj... ilyen leírni... ehhez aztán kell pofa...

én külföldra költöztem, itt nem ingyenes a prevenar, mégis megkapta a fiam. menjugate-et is fog kapni, azért is fizetni fogok. sőt bárányhimlő ellenit is.

de rotát nem, édesanyám közeg. -és járványügyi felügyelő, rengeteget beszélgetünk ezekről és szerinte is felesleges. hiába jössz ausztriával...

amit fontosnak tartok, azt beadatom, beadattam és fizetek érte.

2009. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Miért kell bárányhimlő ellen oltani??? Ezt nem tartom jónak.
2009. júl. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom!

Nekem javasolta a doktornénink, de 6800 Ft, így mondtam, hogy nem kérem (persze nem részleteztem, hogy miért). Itt ahol lakom sokan beadatták. A prevenárt beadattam.

12.22-es voltam.

2009. júl. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
azért, h ne legyen szövődménye a himlőnek. én pedig jónak tartom.
2009. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!