Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy számoljátok, h mennyit...

Hogy számoljátok, h mennyit iszik a babátok?

Figyelt kérdés

a fiam 13 hónapos, szerintem keveset iszik. reggel és este tápszer, jó esetben 270-270 mili. plusz 2,5 deci tea, chamomilla víz 20 mili. eddig rendben is vagyok. de pl. a joghurtot mennyinek számoljam? v a sinlacot? azt 150 mili vízből csinálom neki. és a gyümikben kb mennyi van? szóval általában itt veszítem el a fonalat, aztán estére kétségbeesem, h tuti ma is kevés folyadékot vett magához...

köszi!


2009. júl. 9. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem ez teljesen elég neki. ne azt nézd, hogy a gyümiben, meg hasonlókban mennyi folyadék van. egy könyvben legalábbis azt olvastam, hogy attól az időszaktól kezdve, hogy eszik szilárdabb ételt, a normális folyadékmennyiség 2-4 dl között van. a 2 dl-t a kb 10 hós gyereknek írták. ez olyan folyadék, amit az étkezések között, után kap a baba.

az én fiam 10 hós, kb 2 dl gyümilét iszik meg napközben. én a többit nem számolgatom. ha nagyon kevesellem amit ivott napközben, akkor este falatozunk egy kis sajtot, kenyeret, arra mindig annyira szomjas lesz, hogy fél decit megiszik egyből:-)

2009. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi! mert hát van az a súly dolog, h abból is számolgatnak és akkor 1,5 liter kellene min. szóval nem tudom...

köszi, mostmár nyugisabb vagyok.

2009. júl. 9. 21:39
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk azt szeretnéd, hogy az életkorának kb megfelő mennyiséget igyon, nem hiszem hogy bármely táblázat a gyümit vagy akár a tápit idevenné. Ha azt taglaljuk, hogy kinek a kicsije mennyit iszik, akkor szerintem csak a tea ès vizbevitelre kell gondolni/nap. Amugy a babád normálisan iszik, ha kicsit kevésnek érzed, etetések közt, de főleg főzi vagy pépevés után többször kinálgatsd. Sokszor meglepődök hogy mondjuk 10 perce ivott, de ha odaadom az üveget, megint lehúzegy jó adagot.
2009. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. én kérdeztem múltkor a védőnőtől ugyanezt. hogy most akkor mivan ezzel a testsúlykilogrammonkénti folyadékbevitel kérdéssel? azt mondta, ezzel én már ne foglalkozzak. az addig érdekes, míg csak anyatejes, vagy tápszeres a baba. amikortól eszik már bármi mást is mellé, akkor ezt már nem is tudja az ember számolni. ő azt mondta, ne számolgassam, csak kinálgassam sűrűn:-) tudja ő, hogy mennyit kíván! szóval nyugi, ők már nem olyan kicsik, hogy bajuk legyen:-) tartsd az üveget mindig a játékai között, és előbb utóbb rászokik, hogy jelezze, ha szomjas. az én fiam akkor kezdi el dobálni az üveget, ha szomjas. egészen addig hozzá sem nyul a játékok között.
2009. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
persze, h kínálgatom, 10-15 percenként. csakhát olvastam, h neki már 1,5 liter folyadékra van kb szüksége. abban viszont benne kell, h legyen mindennemű folyadék, mert hát annyi tea v víz kicsit érdekes lenne.
2009. júl. 9. 21:45
 6/7 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm:))
2009. júl. 9. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy elég neki!
2009. júl. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!