Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fog megtanulni felülni...

Hogyan fog megtanulni felülni és felállni egy kisbaba, ha soha nincs járókában és kiságyban?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 12:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Kedves 12:14-es. Köszönöm először is, hogy lepontoztál, sokat tanultam belőle. Másodszor mint írtam is, egy másodpercre sincs egyedül hagyva a gyerek és ezt szó szerint értsd. Ha wc-re megyek, akkor berakom az ágyába addig. Főzni és takarítani akkor szoktam, amikor alszik az ágyában. Nem vagyok felelőtlen és nem értem, hogy miért kell így letámadni.
2009. júl. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Nem bántani akartalak, csak a te mondatodat éreztem egy kicsit sértőnek: "Nem szerette a járókát és mivel azért vagyok itthon, hogy vele legyek, így egész nap foglalkoztam vele inkább, mint hogy sírni hagyjam benne."


Nekünk nincs járókánk, csak zavar a "tökéletes anyuka" képe, aki mindenkinél és mindennél jobban csinál mindent.

2009. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem voltam tökéletes anyuka és ezzel még nem is vádolt soha senki. Az ellenkezőjével annál inkább (tápszeres volt a babám, stb.). Szerintem nincs is tökéletes anyuka, aki ezt állítja magáról az többnyire hazudik. Nem egy ilyet láttam már. Én nem hasonlítgatom össze magam más anyukákkal, nem ítélek el senkit és nem szólok bele abba, hogy más hogyan nevelje a gyerekét és köszönöm szépen, nekem nagyon jó így. De szerintem ezt nem itt kéne megbeszélni, mivel nem ide tartozik. Elnézést az offért.
2009. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. úgy vagyok mint a 2. válaszoló! :D A kiságyban csak ritkán van, ha alszik, vagy néhány percre, míg pl. vécén vagyok. Nem szeret egyedül lenni. Én is szinte egész nap vele foglalkozok! Felállni a fiam először a kádban állt fel, belém csimpaszkodva, aztán odamászott az ágyhoz egy nap és abba kapaszkodva állt fel (azóta szinte bárhol, bármikor). Ez 7 hónaposan volt, most 10 hós és már kézenfogva sétálunk. A felülés a mászásból jön, így annak semmi köze a járókához, kiságyhoz.

És ha már van, akit annyi a takarítás és főzés foglalkoztat: takarítani a fiammal szoktam, viszem magammal, főzés mellett ott ücsörög az etetőszékben, vagy apával játszik, vagy nem főzök... na bumm! Éhen még nem haltunk, mindig megoldjuk. :D

2009. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
70%
Kiságyban csak aludni volt a lányom, a járókában napi kb 20-30 percet töltött, amíg valamit feltétlenül meg kellett csinálnom, amúgy osztom annak a véleményét, aki úgy gondolja, hogy azért vagyunk itthon, hogy a gyerekünkkel legyünk. Takarítani (kivéve porszívó) este szoktam, amikor a lányom már alszik, porszavózás alatt a férjem kimegy vele a házból, vagy én és ő takarít, a délutáni szundi alatt csinálok meg minden mást. A lányom 11 hónaposan kezdett lépkedni és egy évesen már profin ment. Szerintem ez sincs későn. Ja és rengeteget volt ölben, ettől még nagyon ügyesen mozog.
2009. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit kihagytam, hogy 11 hós kora óta matracon alszik, mert utálta a kiságyat, ha felébredt mindig sírt, hogy hol vagyok. Azóta megkeres... Persze a babaőrön keresztül és élőben is hallom ha elindul.
2009. júl. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!