Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogy vágjátok le...

Mikor és hogy vágjátok le babátok lábáról a körmöt?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hónapos, és a lábán még csak a nagyujjáról tudtam levágni a körmöt. Ti hogy csináljátok?
2009. júl. 9. 08:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
amikor alszik, akkor simán le tudom vágni, pedig már 1,5 éves. Első perctől így csinálom.
2009. júl. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kérdés, mert annyira pici, csak amikor alszik akkor tudom, mert rúgkapál.Viszont a nagylábujjon kívül nem nagyon megy a többi olyan mint egy csíkot húztak volna:)
2009. júl. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Alvás közben a kezdetektől fogva.
2009. júl. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én meg pont alvás közben nem tudom, mert felébred.

Mindig megharcolunk. :)

Megpróbálom lefogni a lábát, aztán gyorsan levágni. Természetesen több részletben sikerül csak. A kezébe szoktam vmi érdekeset adni (popsikrém, p.törlős doboz), de sajnos nem sokáig köti le.

8 hónapos.

2009. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya 1 éves és ő is az elején alvás közbe vágta a körmét. Ahogy nagyobbacska lett hatalmas hiszti árán tudta rászoktatni, hogy ébren is megszokja a körömvágást. Na ebből tanulva én úgy csinálom, hogy beültettem a fotelkájába és szépen letudjuk vágni, mert megszokta, hogy ha ott az ollócskája akkor bizony köröm vágás jön. Jó néha jobban ficánkol, de simán letudom vágni és most fél éves!
2009. júl. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én pont emmiatt, mindig ébren vágtam a körmét. Na most az van, h ordít, rúgkapál, csíp, harap, fejel, mindent amit el tudtok képzelni. Sosem vágtam meg, csak a méregdrága babaollót használjuk, és mégis. Nálunk a kezén sem lehet levágni, mindennap elkapom, egyszer, kétszer, Teletubbies a számítógépen, és akkor le tudok vágni egy max két körmöt. Jó praktika nekem is jó lenne, az orrszívás után ez a legmacerásabb dolog a világon.
2009. júl. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A fiam még csak 2 és fél hónapos... eddig csak egyszer kellett, azt a pelenkázón peluscsere után, kisebb harc árán. A kezén szopi alatt szoktam. Alváskor inkább enm birizgálom, különösen, hogy hason alszik és mindig van valami rajta (rugi/zokni).
2009. júl. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7,5 hónapos és én az elejétől fogva ébren vágom neki a körmét. Általában akkor vágom miután felkelt vagy mielőtt letenném őt aludni,mert akkor nem annyira izgága. Amikor a kezéről vágom akkor az egyik kezébe adok egy csörgőt és egy kézzel nagyon jól eljátszik vele,ha a lábáról akkor meg a csörgő elveszi a figyelmét és nem rugdos összevissza. Általában 2-3 perc és kész vagyok a kezével és lábával.
2009. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én minig csipeszel vágom, nekem ezzel sokkla könnyebb, mint ollóval. És szinte az elejétől bevált, hogy bekapcsolom arra a 2 percre a TV-t, ez eltereli a figyelmét. Eeinte elég volt neki, hogy a teletextet nézte, most már mese kell addig. Szinte pár perc és készen van a keze-lába. De már megszokta, hogy utána egyből ki a TV, és me is sír közben.

2009. júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A lábán a nagyujjáról először 3 hónapos korában vágtam, addig nem kellett. A többit azóta sem, most 5 hónapos. A kezén viszont hetente 2X. Ölbe ültetem, és úgy vágom. Néha attól félek, jön vele az ujja is, de meg kell szoknia. Én alvás közben nem tudom, nappal alig alszik, akkor inkább nem bántom, éjjel meg sötét van:-)
2009. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!