Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vélemények a járókával kapcsol...

Vélemények a járókával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A férjemmel és anyósommal hadilábon állok ezzel a témában, mert szerintük nyugodtan kint lehet egész nap a kisfiam (9 hós). Csakhogy van egy két éves nővére és ha kint van mellettük kell állni és mellesleg semmilyen házimunkát nem lehet így megcsinálni. Szerintetek?
2009. júl. 8. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Szia, én ellene vagyok, nem raknám bele. Házimunka ráér.
2009. júl. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nagy segitseg az anyanak,a babanak meg szuper hely,sok sok jatekkal:)Persze ha sir kikell venni.Miert kell meg ennek is ellene lenni?
2009. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányomnak nem volt, de amikor ő volt 9 hós, akkor egy kis lakásban laktunk, nem nagyon volt veszélyforrás. Ha nagyon nem tudtam rá odafigyelni (mert mondjuk főztem), akkor beraktam az etetőszékébe, adtam neki néhány játékot, de sokszor az is elég volt neki, hogy nézhet. A többi házimunkát a délutáni alvásideje alatt végeztem. A kisebbik lányom most 7 hónapos és immár egy jó nagy családi házban lakunk, számtalan dolgot leverhet, nekimehet, ráadásul a konyha is el van szeparálva a nappalitól, így most én is épp a járókán gondolkodom.
2009. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szerinte is jó dolog,mert nem kell egyfolytában a gyerek nyakán lógni,ha közben elvan egyedül is.

Az igaz,hogy a gyerek az első,de az se jó,ha a házimunka el van hanyagolva.Én például nem érzem jól magam,ha kupi van körülöttem és a gyerekek is ezt tanulják meg.Szerintem sokan csak lustaságból vallják az ellenkező nézetet,már bocsi.(Ez nem a kérdezőnek szólt)

2009. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem jó dolog, az én babóm nagyon szereti. De persze tedd azt ami szerinted a legjobb.
2009. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk nincs járókánk. Nem fér el már sehová. A lányom folyton a lábam alatt csertepertél. Miközben főzök pakolja ki a szekrényt. A lakás elégé gyerekbiztos. Kezdetben csak a konyhaajtó elé tettem egy rácsot. Ordítás volt az eredméyn hogy korlátozom személyi szabadságát. aztán jött az etetőszék. max 15 percig bírta. Jott a dobálás bömbi, ki akar mászni. Egyszer az apja haját vágtam így, nem géppel hanem ollóval, na az volt életem legrohanósabb hajvágása. Azóta kint van. Ha láb alatt van lábbal odébtolom.
2009. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Végülis nem derült ki, hogy melyik gyereket szeretnéd belerakni :-)

Nekem 7 hónapos a kisfiam. Kb. 4 hónapos volt, amikor megvettük a járókát, mert mindig féltem, hogy legurul az ágyról, ha egy másodpercig nem tudok rá figyelni. Mert sajnos jön a postás, forr a víz, csengetnek, stb. Szóval szerintem vannak helyzetek, amikor nagyon jól jön a járóka, és igen biztonságos. Nem arról van szó, hogy nem kell a gyerekkel foglalkozni, meg egész nap abban tartani természetesen. Amikor pedig elvan egyedül, akkor bizony hagyni kell, erre is jó a járóka, hadd játszon kicsit egyedül is, biztonságban. Szóval én mellette szavazok, de természetesen te döntesz.

2009. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors hozzászólásokat

én napközben berakom bár ha már nagyon ordít (mostanában klausztrófóbiás benne:)) akkor kiveszem és kergetőznek egyet

2009. júl. 8. 14:19
 9/13 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy a gyermeked biztonságban legyen. Mert akárki akármit mond, nincs olyan anyuka, aki mindig szemmel tudja tartani a gyermekét, akármit is csinál (max persze, ha van aki kimos, megfőz, kitakarít, bevásárol stb... stb helyette) Igenis jó a járóka, és nemcsak a biztonság miatt. Itt önállóan elkezdhet felhúzódzkodni, bár 9 hónaposan valószínűleg a Te gyermeked már túl van ezen. Illetve ez a hely az ő intim szférája, ahol eljátszhat magában. Mert bizony sokkal jobban fejlődik, ha néha egyedül is eljátszik magában. De a Te esetedben úgy gondolom, hogy a biztonság miatt tényleg szükséges lenne egy járóka. Mellesleg nekem van egy 4 és fél hónapos és egy 17 hónapos gyermekem. Megőrülnék, ha a vinnem kellene őket állandóan magammal még a wc-re is, hogy szemmel tarthassam őket. Így a kicsit ilyenkor a járókába teszem, mert a nagy, ha azt hiszi, hogy nem látom szeret rajta kisérletezni (megvizsgálja a szemét, elkezdi teljes erővel szorongatnia a karját stb-stb), a nagy pedig a szobában van (egy leszerelhető ráccsal van elszeparálva az előszobától), ami elég gyerekbiztos.
2009. júl. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos. Bizony egy örökmozgó mellett nagyon nehéz akár még pisilni is elmenni. Nekünk nincs járókánk, de néha bizony beletenném, amikor mosogatok pl. Elég nehéz úgy mosogatni, hogy vizes kézzel kb. 10 másodpercenként rohangálok a gyerek után, nehogy elvágódjon. Persze meg kell találni az arany középutat. Azzal én se értek egyet, hogy azért legyen járóka, hogy a gyerek szerencsétlen állandóan abban legyen. Kedves ellenzők, akiknek a házimunka ráér, ti hogyan végzitek? Ne azzal gyertek, hogy akkor amikor alszik a gyerek, meg azzal se, ha a párotok otthon van. Amikor alszik, az az idő sok mindenre nem elég, amikor meg a párom itthon van, szeretnék Vele is foglalkozni, illetve hármasban lenni. Nos? Vagy nem végzitek el? 13,5 hós kislány anyukája.
2009. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!